01.01.2014. 12:22
Šveices tenisa līderis Rodžers Federers sezonu sācis ar vieglu uzvaru Brisbenā. Pirmo reizi spēlējot šajā turnīrā, Federers 2. kārtā zaudēja tikai sešus geimus pret Somijas pirmo numuru Jarko Nieminenu, viņu uzvarot 14. reizi pēc kārtas.

Rodžers Federers sezonu Austrālijā sāka pirmo reizi kopš 2000. gada, kad viņš Adelaidas turnīra 2. kārtā zaudēja Tomasam Enkvistam. Brisbenā šveicietis spēlē pirmo reizi un, pateicoties Top 4 izliktā tenisista statusam, sacensības varēja sākt no 2. kārtas. Pirmajā mačā ranga 6. numurs viegli tika galā ar Somijas labāko tenisistu Jarko Nieminenu – 6:2, 6:4.

Federers šodien spēlēja diezgan "tīri" un pirmo breiku mača piektajā geimā ieguva no 0:40 pozīcjas. Seta noslēgšana Rodžeram izvērtās samocīta, jo Federeram vajadzēja četras setbumbas, lai pabeigtu setu. Savukārt 2. setā izvirzījies vadībā ar 3:0 (dubultbreiku), Federers bija spiests atspēlēt trīs breikbumbas. Jarko lielo punktu izspēlē allaž kaut kā pietrūka un kaut vienu reizi pie Federera serves uzvarēt neizdevās.

Nieminens Federeram zaudējis visas 14 spēles, tajās uzvarot tikai vienu setu (2011. gadā Bāzelē). 14-0 Federeram ir arī pret Davidu Fereru, bet vēl iespaidīgāk bezzaudējumu sērijās veicies pret Mihailu Južniju: 15-0! Federera pretinieks ceturtdaļfinālā būs Austrālijas pārstāvis Marinko Matoševičs.

Tālāk par 2. kārtu nav ticis pagājušā gada finālists Grigors Dimitrovs, kurš ar 5:7, 5:7 piekāpās pagājušajā sezonā par dopinga lietošanu sešu mēnešu diskvalifikāciju izcietušajam Marinam Čiličam. Horvātu šosezon trenē Gorans Ivaniševičs. Sadarbības pirmie augļi jau redzami, jo Čiličs servē spēcīgāk un labāk nekā agrāk. Marins šodien izcēlās ar 16 eisiem, pie pirmās serves zaudēja tikai septiņas izspēles un atspēlēja visas piecas breikbumbas. Čiličs parīt ceturtdaļfinālā tiksies ar Japānas pirmo numuru Kei Nišikori.