15.01.2017. 22:00

Andželike Kerbere pirms gada Melburnā izcīnīja pirmo no saviem sezonas un arī karjeras diviem "Grand Slam" tituliem (otrais bija Ņujorkā). Interesanti, ka viņai "Australian Open" gandrīz beidzās jau 1. kārtā, kad izdevās izglābties no zaudējuma pret Misaki Doi, toreiz mačā pret Japānas tenisisti atspēlējot mačbumbu.

Šoreiz Vācijas tenisistei 1. kārtā problēmas nav gaidāmas, ja vien viņa pati tās neradīs. Endžija šo sezonu sākusi vāji, zaudējot divas no trim spēlēm, turklāt Sidnejā, kur jau pirmajā mačā fiasko Darjai Kasatkinai, izrādīja visnotaļ minimālu interesi cīnīties ar maksimālu atdevi. Kerbere titula aizstāvēšanu Melburnā sāks ar maču pret Ukrainas tenisisti Ļesju Curenko, kura šonedēļ spēlēja Hobārtā, tur vīrusa dēļ esot spiesta atteikties no pusfināla mača.

Pirmdien dāmu turnīrā pie vārda tiks arī ierastās lielo turnīru favorītes Simona Halepa un Garbinje Mugurusa. Tikmēr 16 gadus vecā Austrālijas tenisiste Destanī Aiava mačā pret Monu Bārtelu kļūs par pirmo 2000. gadā vai vēlāk dzimušo tenisisti, kura piedalījusies "Grand Slam" pamatturnīra spēlē. Aiava pie spēlēšanas prestižajā turnīrā tika ar "wild card", kas iegūta, decembrī uzvarot valsts U-18 čempionātā.

Endijs Marejs, kurš piecas reizes zaudējis "Australian Open" finālā (vienu Federeram un četras Novakam Džokovičam), arī pirmoreiz "Grand Slam" turnīrā spēlēs kā pasaules pirmais numurs. Viņam pirmajā mačā tikšanās ar Iļju Marčenko, kurš 2011. gadā Melburnā 2. kārtā tika sakauts ar 6:1, 6:3, 6:3. Ukrainas tenisists, kurš pērn izmantoja labu izlozi tika līdz "US Open" 4. kārtai (viņa labākais "Grand Slam" rezultāts), tikai vienreiz (1-7) uzveicis Top 10 spēlētāju, kas viņam izdevās pagājušā gada janvārī Dohā pret septīto numuru Davidu Fereru.

Četrkārtējais čempions Rodžers Federers pirmdien aizvadīs pirmo oficiālo spēli kopš 8. jūlija, kad Vimbldonas pusfinālā zaudēja Milošam Raoničam. Šveicietis šomēnes spēlēja Pērtā notikušajā Hopmana kausā, kam gan nav oficiāla turnīra statusa. Kad piektdien notika "Australian Open" izloze, Federers varēja nopriecāties, zinot, ka turnīru sāks pret kādu kvalifikācijā spēlējušajiem. Noslēdzoties priekšsacīkstēm, kļuva zināms, ka viņa pirmais pretinieks būs cits veterāns Jirgena Melcera personā. Federeram savstarpējos mačos 3-1 pārsvars, pēdējo cīņu gan zaudējot. Tas notika 2011. gadā Montekarlo. Abos "Grand Slam" mačos – 2010. gadā Vimbldonā un Ņujorkā – Federers uzvarēja trīs setos.

Vīriešu turnīrā no pirmdien gaidāmajām 1. kārtas spēlēm jāizceļ arī Marina Čiliča un Ježija Janoviča tikšanās. Pirmajā dienā uzstāsies arī 2014. gada čempions Stens Vavrinka un arvien karjeras pirmo "Grand Slam" titulu iegūt cerošais Kei Nišikori, bet pēc diskvalifikācijas izciešanas atgriezies sliktais zēns Niks Kirjoss.

Pirmās dienas programma atrodama šeit. Turnīru rādi abi Eurosport kanāli.2010, SIA 2010, SIA Cēsu 31 k.1, Rīga, LV-1012
Solomins Aleksandrs Akadēmiskā airēšana, Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties