22.01.2016. 12:34
Rodžers Federers no Šveices un Krievijas tenisiste Marija Šarapova piektdien Melburnā iekļuva Austrālijas atklātā tenisa čempionāta astotdaļfinālā, savās karjerās katrs sasniedzot apaļas jubilejas uzvaras.

Vīriešu vienspēlēs četrkārtējais turnīra uzvarētājs Federers ar 6-4, 3-6, 6-1, 6-4 pārspēja bulgāru Grigoru Dimitrovu, izcīnot savu 300.uzvaru "Grand Slam" turnīros. Savukārt Šarapova sieviešu vienspēļu trešajā kārtā ar 6-1, 6-7 (5:7), 6-0 uzveica amerikānieti Lorēnu Deivisu, tiekot pie karjerā 600.uzvaras Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) turnīros.

Piektdien turnīra norisi iespaidoja lietus, tāpēc spēles dienas pirmajā pusē tika aizvadītas tikai trīs galvenajos kortos, kuriem ir aizverams jumts.

Pasaules ranga trešā rakete Federers kļuvis par pirmo tenisistu vīriešu konkurencē, kurš "Grand Slam" turnīros izcīnījis tik daudz uzvaru. Vairāk panākumu ir tikai leģendārajai čehietei Martinai Navrātilovai, kura savas karjeras laikā uzvarēja 306 "Grand Slam" turnīru spēlēs.

Federers, kurš Austrālijas atklātajā čempionātā ir uzvarējis 2004., 2006., 2007. un 2010.gadā, pret Dimitrovu zaudēja pirmo setu šajā turnīrā, tomēr šveicietis spēja četras reizes lauzt pretinieka servi, beigās divu stundu un 40 minūšu laikā izcīnot drošu uzvaru.

"Pēc zaudētā otrā seta biju grūtā situācijā, jo Dimitrovs spēlēja labi, bet man bija nelielas grūtības. Bija svarīgi trešo setu sākt ar breiku un izvirzīties vadībā. Tas izdevās un pēc tam atgriezās gan mana serve, gan kāju kustība," spēles lūzuma punktu atklāja šveicietis, kurš "Grand Slam" turnīros ir izcīnījis 17 uzvarētāja titulus, kas arī ir vīriešu tenisa rekords.

Federers un Dimitrovs savā starpā tikās piekto reizi, bet bulgāram tā arī nav izdevies tikt pie panākuma. Karjeras laikā Dimitrovs, kurš ATP rangā ieņem 28.vietu, pret ranga pirmā desmitnieka spēlētājiem ir guvis tikai vienu uzvaru.

Austrālijas atklātajā čempionātā Federers ir izcīnījis 78 uzvaras 90 mačos. Turnīra astotdaļfinālā viņš spēlēs 14.reizi karjerā. Pērn viņš tik tālu gan netika, jo izstājās trešajā kārtā.

Nākamajā kārtā Federers tiksies ar beļģi Dāvidu Gofēnu, kurš ar 6-1, 3-6, 7-6 (7:2), 7-5 pārspēja austrieti Dominiku Tīmu, kurš ir latvieša Ernesta Gulbja treniņu partneris.

Astotdaļfinālā iekļuva arī francūži Žo Vilfrīds Tsonga un Žils Simons. Turnīrā ar devīto numuru izliktais Tsonga trīs setos ar 6-4, 7-6 (9:7), 7-6 (7:4) pārspēja savu tautieti Pjēru Igo Erbo, bet Simons, kurš turnīrā izlikts ar 14.numuru, sagrāva argentīnieti Frederiko del Boni.

Labāko 16 skaitā tika arī pasaules ranga septītajā vietā esošais japānis Kei Nišikori, kuram bija nepieciešami četri seti, lai ar 7-5, 2-6, 6-3, 6-4 uzvarētu Giljermo Garsiju-Lopesu no Spānijas.

Nākamajā kārtā Nišikori tiksies ar Tsongu.

Dāmu vienspēlēs Šarapova trešās kārtas cīņā pret Deivisu aizvadīja teicamu pirmo un trešo setu, taču taibrekā zaudēja otrajā. Spēles rezultātam izlīdzinoties, Šarapova izmantoja nelielu viltību, palūdza pārtraukumu un devās uz ģērbtuvi pārvilkt citu tenisa kleitu. Tas līdzēja, jo pēc atgriešanās viņa pusstundas laikā pilnībā sagrāva pretinieci.

"Pārvilku savu tērpu un sajutos vieglāk, jo varēju labāk kustēties," Šarapova komentēja savu rīcību un izmaiņas sniegumā.

Nākamajā kārtā 2008.gada Austrālijas turnīra čempione tiksies ar Belindu Benčiču no Šveices, kura no tālākās cīņas ar 4-6, 6-2, 6-4 izslēdza ukrainieti Katerinu Bondarenko.

Pretī savam septītajam Austrālijas čempiones titulam virzīties turpina arī pasaules ranga līdere Serēna Viljamsa, kura 44 minūšu laikā ar 6-1, 6-1 sagrāva Darju Kasatkinu no Krievijas. Nākamajā kārtā Viljamsai pretī nāks vēl viena krievu sportiste - Margarita Gasparjana, kura aizvada savu karjerā labāko "Grand Slam" turnīru.

Pasaules ranga 58.vietā esošā Gasparjana astotdaļfinālā iekļuva, ar 6-3, 6-4 pārspējot Jūliju Putincevu no Kazahstānas, kura pirmajā kārtā uzveica bijušo pasaules ranga līderi Karolīnu Vozņacki. Gasparjanai šis ir tikai trešais "Grand Slam" turnīrs karjerā.

Turnīru droši turpina arī pasaules ranga ceturtajā vietā esošā poliete Agņeška Radvaņska, kura ar 6-4, 6-0 pārspēja Moniku Puigu no Puertoriko. Cīņā par vietu ceturtdaļfinālā Radvaņska samēros spēkus ar vācieti Annu Leinu Frīdsmani, kura piektdien ar 0-6, 6-4, 6-4 pieveica sacensību 13.raketi un pērnā gada ASV atklātā čempionāta finālisti Robertu Vinči no Itālijas.

Kā zināms, Latvijas tenisistiem dalība Austrālijas atklātajā čempionātā noslēgusies. Ceturtdien zaudējumu vienspēļu turnīra otrajā kārtā piedzīvoja Anastasija Sevastova, kura zaudēja sacensību 20.raketei serbietei Anai Ivanovičai, bet pirmajā kārtā uzvarēja mājinieci Jarmilu Volfu. Pirms tam Latvijas pārstāve bija sekmīgi pārvarējusi šī turnīra kvalifikācijas sacensības.

Tikmēr iepriekš zaudējumus pirmajās kārtās piedzīvoja Aļona Ostapenko un Ernests Gulbis. Ostapenko pārī ar Putincevu zaudēja arī sieviešu dubultspēļu pirmajā kārtā.

Šī bija pirmā reize vēsturē, kad "Grand Slam" turnīra vienspēļu pamatsacensībās piedalījās uzreiz trīs Latvijas tenisisti.