24.01.2014. 14:32

Pilna vērsija:

, apollo.lv, Sports

Tikmēr uz sieviešu izlases galvenā trenera amata pretendenti ir Aigars Nerips un Ainars Zvirgzdiņš. Plānots, ka izlases trenerus iegūs februārī.

Vīriešu izlase pretiniekus 2015.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā noskaidros 3.februārī gaidāmajā izlozē. Savukārt augustā 26 vai 29 komandas (kvalifikācijas turnīra dalībnieku skaits, kā arī komandu skaits grupās atkarīgs no tā, cik Eiropas valstīm tiks piešķirti īpašie ielūgumi uz 2014.gada pasaules čempionātu) cīnīsies par 13 līdz 16 ceļazīmēm uz finālturnīru.

Tiesības 2015.gadā spēlēt Eiropas čempionāta finālturnīrā Ukrainā jau ir astoņām komandām - 2013.gada čempionāta pirmo septiņu vietu ieguvējām un pasaules čempionāta dalībniecēm Francijas, Lietuvas, Spānijas, Horvātijas, Slovēnijas, Ukrainas un Serbijas izlasēm, kā arī pērnvasar notikušā pirmā kvalifikācijas turnīra uzvarētājai Igaunijai.

1.februārī Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) valde nosauks četras komandas, kuras saņems īpašos ielūgumus uz šī gada Pasaules kausu, bet izraudzītās Eiropas valstu izlases (tādas var būt ne vairāk par trim) vienlaikus saņems arī «biļetes» uz Eiropas 2015.gada čempionāta finālturnīru.

Latvijas valstsvienības bilance pērnā gada Eiropas čempionātā Latvijai kvalifikācijas turnīra dalībnieku rangu tabulā pirms izlozes nodrošina vismaz trešo pozīciju un vietu pirmajā grozā.

«LBS Treneru komisija un valde principiāli atbalstījušas Ainara Bagatska palikšanu vīriešu valstsvienības galvenā trenera postenī, taču līgums vēl nav noslēgts,» izteicies LBS nacionālo izlašu direktors Māris Jučmanis. «Respektējam trenera pienākumus klubā, turpinās sarunas par sadarbības noteikumiem. Treneru štābā darbu noteikti turpinās Artūrs Štālbergs, kurš iepriekšējās divas sezonas bija viens no Bagatska asistentiem.»

Kā ziņots, Bagatskis Latvijas izlasi vada kopš 2010.gada februāra. Ja 2011.gada Eiropas čempionātā valstsvienība piedzīvoja zaudējumus visos mačos, iepriekšējā turnīrā pērn tā bija tuvu iekļūšanai ceturtdaļfinālā, noslēgumā ieņemot 11.vietu.

Tāpat pašlaik Bagatskis vada arī Ukrainas komandu Kijevas «Budiveļņik», kurai pērn palīdzēja triumfēt nacionālajās meistarsacīkstēs.

Tikmēr Štālbergs pērn aizveda Latvijas U-20 izlasi līdz otrajai vietai Eiropas čempionātā. Pašlaik viņš strādā citā Ukrainas komandā «Mykolaiv», kurā ir Agra Galvanovska palīgs.

«Turpinās arī sieviešu valstsvienības vadītāja izraudzīšanās process. Trenera komisija lūgusi divus galvenos kandidātus - Aigaru Neripu un Ainaru Zvirgzdiņu - rakstiski sagatavot savu redzējumu par komandas attīstību nākamajos četros gados,» izteicies Jučmanis. «Nākamajā Treneru komisijas sēdē paredzēts uzklausīt abus speciālistus un izstrādāt priekšlikumu LBS valdei.»

Nerips vadījis sieviešu valstsvienību kopš 2012.gada, bet pērn notikušajā Eiropas čempionātā tā cieta neveiksmes visos trijos mačos. Pašreiz viņš trenē Latvijas komandu «TTT Rīga».

Tikmēr titulētais Zvirgzdiņš 2007.gadā aizveda sieviešu izlasi līdz ceturtajai vietai Eiropas čempionātā, bet 2009.gadā tā ieņēma septīto vietu. Tāpat viņš 2008.gada Pekinas olimpiskajās spēlēs palīdzēja Latvijai izcīnīt devīto vietu.

Pašlaik Zvirgzdiņš vada «Aldaris» Latvijas Basketbola līgas (LBL) vīriešu komandu «Jūrmala»/«Fēnikss».

2015.gada Eiropas sieviešu čempionāta kvalifikācijas turnīrā jūnijā Latvijas valstsvienība grupā cīnīsies ar Itālijas, Igaunijas un Portugāles izlasēm. Finālturnīram kvalificēsies grupas uzvarētājas, kā arī piecas no sešām otro vietu ieguvējām.Burāšanas Klubs 360 R.Feldmaņa 8, Rīga, LV-1014
Lucenko Jekaterina Lucenko JekaterinaAerobika, Aerobika ūdenī
FTA
Reģistrēties