17.01.2016. 01:21
Eiropas čempionātā handbolā aizvadītas grupu turnīra pirmās kārtas spēles. Turnīru ar panākumiem iesāka visi favorīti, kā arī Latvijas handbola audzēkņa Aleksandra Pētersona pārstāvētā Islande.

Islandieši, kas spēlē B grupā kopā ar Horvātiju, Norvēģiju un Baltkrieviju, pirmo maču aizvadīja pret norvēģiem, kas izvērtās ļoti saspringts. Puslaiku Islande noslēdza ar minimālu deficītu (10:11), bet otrajā puslaikā pārņēma vadību un panāca +3 (19:16). Vēl divas minūtes līdz spēles beigām islandiešiem bija divu vārtu pārsvars, taču minūtes laikā viņi paspēja to izsēt, ļaujot Norvēģijai panākt izlīdzinājumu – 25:25. 11 sekundes līdz finālsirēnai Gudjons Valurs Sigurdsons, kuram šis ir jau devītais Eiropas čempionāts (tikpat arī francūzim Tjerī Omejēram), atkal izvirzīja vadībā Islandi, bet pēdējā norvēģu izbrukumā islandiešus no vārtu zaudējuma glāba Bjerhvins Gustavsons – 26:25!

Pētersons (attēlā) šajā spēlē guva trīs vārtus (metieni 6/3) un jau pēc spēles beigām saņēma noraidījumu. Nākamā spēle Islandei svētdien, 17.janvārī pret Baltkrieviju.

Jau pieminētie baltkrievi, kas decembra beigās startēja Rīgas domes kausā, izrādīja gana sīkstu pretestību pret vienu no turnīra favorītēm Horvātiju. Pirmajā puslaikā Baltkrievija bija vadībā pat ar +3, bet pārtraukumā devās pie neizšķirta rezultāta. Pēc pārtraukuma horvāti Baltkrievijai ļāva gūt tikai sešus vārtus un izcīnīja uzvaru ar 27:21.

Ar zaudējumu turnīru sāka arī Rīgas domes kausa uzvarētāja Krievija, kas piekāpās Dānijai. Līdz pat 45.minūtei laukumā risinājās līdzvērtīga cīņa, nevienai no komandām neiegūstot vairāk kā divu vārtu pārsvaru, bet mača pēdējās 15 minūtēs dāņi atrāvās un izcīnīja uzvaru ar 31:25. Citā D grupas spēlē, Bensam Banhidi gūstot septiņus vārtus, Ungārija ar 32:27 pieveica Melnkalni.

Par turnīra galveno favorīti uzskatītā Francija, kas šobrīd ir gan olimpiskā, gan pasaules un Eiropas čempione, līdz pat mača 51.minūtei nespēja atrauties spēlē pret Maķedoniju, taču pēdējās deviņās minūtēs veica izrāvienu 8:1 un izcīnīja uzvaru ar 30:23. Mājiniece Polija tikai ar 29:28 pieveica Serbiju. Poļu rindās Mihals Jureckis guva septiņus vārtus.

C grupā Spānija spēlē pret Vāciju jau pirmā puslaika 23.minūtē panāca +7, bet otrā puslaika gaitā pamanījās gandrīz to pilnībā izsēt, ļaujot vāciešiem pietuvoties līdz minimumam. Tomēr izšķirošajos brīžos veiksmīgāki bija spāņi, izcīnot uzvaru ar 32:29. Spāņu sastāvā ar simtprocentīgu precizitāti uzbruka Valero Rivera (7/7).

Spēli starp Latvijas kādreizējiem pretiniekiem Eiropas čempionāta kvalifikācijā Zviedriju un Slovēniju tiesāja Latvijas vadošais tiesnešu pāris Renārs Līcis/Zigmārs Stoļerovs. Lai gan otrā puslaika sākumā zviedriem bija astoņu vārtu pārsvars, mača galotne izvērtās saspringta, slovēņi pietuvojās līdz minimumam, tomēr Zviedrija uzvaru nosargāja – 23:21.

A grupaFrancija – Maķedonija 30:23 (12:12)Polija – Serbija 29:28 (14:15)B grupaHorvātija – Baltkrievija 27:21 (15:15)Islande – Norvēģija 26:25 (10:11)C grupaSpānija – Vācija 32:29 (18:15)Zviedrija – Slovēnija 23:21 (16:9)D grupaUngārija – Melnkalne 32:27 (16:12)Dānija – Krievija 31:25 (13:13)

Izmantotie resursi:Home - EHF EURO 2016Latvijas Handbola federācija - Handball.lv