16.04.2014. 20:00
Montekarlo "Masters 1000" turnīrā noslēgusies 2. kārtas izspēle. Sezonas pirmais māla "māsteris" pagaidām favorītiem ir ļoti labvēlīgs – neviens no pirmajiem sešiem izsētajiem tenisistiem vēl nav zaudējis ne seta.

Ar 6:4, 6:1 pārspējot Teimurazu Gabašvili, karjeras 680. uzvaru guva Rafaels Nadals. Ranga līderis Gabašvili uzvarējis visos četros mačos, pie tam bez zaudētiem setiem (10-0), tiesa, abu pēdējā mačā 2010. gadā "US Open" spānim vajadzēja divus taibreikus, lai Gabašvili noliktu pie vietas.

Arī šodien Nadalam neklājās viegli. Daļēji tas saistīts ar laika apstākļiem – Montekarlo šodien bija apmācies, kas Rafam nav labākais variants. Gabašvili spēli sāka lieliski, jau pirmajā geimā regulāri uzbrūkot pretinieka "forehand" un iegūstot breiku. Nadals piektajā geimā novērsa divkāršu breiku un pamazām pārņēma spēles grožus savās rokās. Pasaules pirmais numurs arvien uzstājīgāk dominēja izspēlēs no gala līnijas, bet Gabašvili pēc pārsvara zaudēšanas pārāk bieži kļūdījās. Nadals 2. setā vienīgo geimu zaudēja ar savu servi.

Astoņkārtējais Montekarlo čempions Nadals visu laiku uzvarām bagātāko tenisistu sarakstā tagad vienatnē ieņem 12. vietu, to līdz šodienai dalot kopā ar amerikāni Braienu Gotfrīdu. Rafam šonedēļ ir iespēja tikt garām arī Artūram Ešam (683).

Nadalam nākamā uzvara kļūst par jubilejas 300. panākumu uz māla seguma. Nadals šogad uz sava mīļākā seguma sasniedzis 6-0 bilanci, kas sevi iekļauj arī uzvaru pirmo reizi rīkotajā Riodežaneiro turnīrā. Rafas pretinieks 3. kārtā būs Itālijas otrais numurs Andreass Sepi.

Izcelti aktīvie tenisisti.

Sezonas uzvaru līderis Rodžers Federers (25-4), kurš sākotnēji nebija plānojis spēlēt Montekarlo, sezonas pirmo māla "Masters 1000" turnīru sāka ar Radeka Štepāneka sagraušanu – 6:1, 6:2. Federeram 14. uzvara 16 mačos pār Štepāneku, abus zaudējumus piedzīvojot uz māla (2002. Gštādē un 2008. gadā Romā.). Štepāneks Montekarlo vienspēļu turnīrā piedalījās 11. reizi, taču ne reizi nav ticis tālāk par 2. kārtu! Štepaneka nevarību tikai 51 minūtu ilgušajā spēlē vislabāk raksturoja mača ceturtais geims, kurā viņš servi zaudēja no 40:0 pārsvara, pieļaujot vairākas nepiespiestās kļūdas, ieskaitot trīs dubultkļūdas.

Pēdējo reizi viesojoties Montekarlo, Federers 2011. gadā ceturtdaļfinālā zaudēja Jirgenam Melceram. Rodžers trīs reizes ticis līdz finālam, visos gadījumos (2006-08) zaudējot Nadalam. Federera nākamais pretinieks būs Štepāneka šīs nedēļas dubultspēļu pārinieks Lukašs Rosols. Federers viņu februārī Dubaijā sagrāva ar 6:2, 6:2.

Vakar Novaka Džokoviča uzstādītās nedēļas ātrākās uzvaras rekordu atkārtoja Stanislass Vavrinka, kurš 45 minūtēs ar 6:0, 6:2 pazemoja Horvātijas pirmo numuru Marinu Čiliču. "Australian Open" čempions, kurš pēc uzvaras Melburnā spēlējis slikti, 1. setā zaudēja tikai septiņas izspēles.

Tālāk par 2. kārtu nav ticis Ernestu Gulbi uzveikušais Aleksandrs Dolgopolovs. Viens no šīs sezonas labākajiem spēlētājiem pamanījās ar 1:6, 5:7 zaudēt Giljermo Garsijam-Lopesam, kuram aiz muguras pagājušajā nedēļā nospēlēti pieci mači Kasablankā. Tur pirmo titulu kopš 2010. gada izcīnījušais Garsija-Lopess trešdien guva septīto uzvaru pēc kārtas, kas ir spāņa atkārtota karjeras garākā uzvaru sērija ATP līmenī. Tikpat mačus pēc kārtas viņš uzvarēja arī 2010. gada sezonas nogalē.