22.09.2016. 16:42
Pieckārtējā Pasaules kausa ieguvēja Brazīlijas telpu futbola izlase šokējoši nespēja pārvarēt 1/8 fināla kārtu Kolumbijā notiekošajā Pasaules kausa izcīņā, piekāpjoties Irānai pēcspēles sitienu sērijā. Līdz ar šo neveiksmi karjeru Brazīlijas izlasē noslēdzis tās ilggadējais līderis un telpu futbola zvaigzne Falkau, kuru pēc mača īpaši apsveica arī pretinieki irāņi.

Brazīlijas telpu izlase grupu turnīrā uzvarēja visās trijās spēlēs ar kopējo vārtu attiecību 29:5, pārliecinoši attaisnojot savu galvenās favorītes statusu. Brazīlija visos līdzšinējos septiņos Pasaules kausa finālturnīros bija iekļuvusi labāko trijniekā un piecreiz kļuvusi par čempioni, taču šonakt bija spiesta apstāties jau astotdaļfinālā.

Irānas izlase grupu turnīrā guva uzvaru tikai pār pastarīti Maroku un šodienas mačā tai daudz cerību netika atvēlētas. Bukmeikeru kantoros uz Irānas uzvaru bija pieejami koeficienti pat 15.00 apmērā, un Brazīlijas zvaigzne Falkau spēles sākumā pierādīja, ka tie ir pamatoti, jau līdz 13. minūtei ar diviem vārtiem izvirzot Brazīliju vadībā.

Spēles turpinājumā irāņi atguvās, taču desmit minūtes pirms pamatlaika beigām joprojām bija iedzinējos ar 1:3. Kazemi un Hasana Zedeha vārtu guvumi ļāva izraut papildlaiku, kurā Brazīlija pēc Falkau trešajiem vārtiem izvirzījās vadībā, bet irāņi uzreiz atspēlējās un lika uzvarētāju noteikt pēcspēles sitienos, kuros uzvarēja ar 3:2, izslēdzot Brazīliju no cīņas par medaļām.

Pēcspēles sitienos precīzs bija arī PK visu laiku rezultatīvākais spēlētājs Falkau, kurš noteikti nebija paredzējis, ka tieši šī spēle būs viņa pēdējā Brazīlijas izlases rindās, taču iepriekš Falkau bija paziņojis, ka šis ir viņa pēdējais turnīrs valstsvienībā. Jāatzīmē Irānas izlases spēlētāju izrādītā cieņa brazīliešu telpu futbola leģendai, jo mirkli pēc savas karjeras vislielākās uzvaras Irānas futbolisti pienāca pie Falkau, pacēla uz rokām un vairākkārt svieda gaisā kā čempionu.

Ceturtdaļfinālā Irāna tiksies ar Paragvaju, kurai arī bija nepieciešami pēcspēles sitieni astotdaļfināla pārvarēšanai. Paragvaja pamatlaikā un papildlaikā vārtus pret turnīra mājinieci Kolumbiju tā arī neguva, un bez vārtu neizšķirts šajā sporta veidā nav nemaz tik bieža parādība.

Atšķirībā no Brazīlijas, citas favorītes šonakt tika ceturtdaļfinālā. Divkārtējā pasaules čempione Spānija ar 5:2 pārspēja Kazahstānu un ceturtdaļfinālā spēlēs pret Krieviju, bet Portugāle atstāja sausā Kostariku (4:0). Portugāļu pretinieki noskaidrosies Taizemes un Azerbaidžānas mačā.