04.02.2017. 22:55

Jau 17. uzvaru 20 spēlēs savā laukumā svinēja "Monaco", kas otrajā puslaikā guva trīs vārtus un ar 3:0 revanšējās savai tuvākajai sekotājai "Nice" par sakāvi pirmajā aplī (0:4). Pirmie vārti tika gūti 48. minūtē, kad pēc Benžamēna Mendī centrējuma savu bijušo komandu ar galvu sarūgtināja Valērs Žermēns (1:0), bet ar diviem vārtiem izcēlās Radamels Falkao (3:0), atgūstot trešo vietu snaiperu tabulā.

"Monaco" nezaudēto spēļu sēriju pagarināja līdz deviņiem mačiem (8-1-0, vārti 23:9), pēdējo neveiksmi ciešot decembrī pret Lionas "Olympique" (1:3). Liona ir tikai viena no trim komandām, kas šosezon spējusi no Monako doties prom bez zaudējuma – to iespējusi arī "Guingamp" (2:2) un Lēverkūzenes "Bayer" (1:1). Savukārt "Nice" pēdējo sešu maču laikā izcīnījusi tikai vienu uzvaru (1-3-2, vārti 5:7).

Ļoti smagu uzvaru dažas stundas vēlāk svinēja pašreizējā čempione PSG, kas izbraukumā tikai pēdējās desmit minūtēs salauza "Dijon" pretestību (3:1). Parīzieši rezultātu atklāja 29. minūtē, kad Juliāns Drakslers teicami mainīja flangu un Seržs Orjē piespēlēja soda laukumā Lukasam Mouram, kurš ar otro sitienu pārspēja Baptistu Renē (1:0). Tomēr mājinieki jau pēc divām minūtēm panāca izlīdzinājumu – Žulju Tavarešs no soda laukuma iekšienes brīvi raidīja bumbu vārtos (1:1). Uzvaras vārtus 81. minūtē guva kapteinis Tjagu Silva, kurš pēc stūra sitiena bija pirmais pie bumbas, kas atleca no vārtu staba (2:1). Pēc četrām minūtēm laimīgus vārtus guva Edinsons Kavani, pielabojot Gonsalu Gedeša sitienu (3:1).

*"Metz" tika atņemti divi punkti par fanu mestajām petardēm Lionas "Olympique" vārtsargam