13.11.2014. 21:54
Anglijas Futbola asociācijas (FA) prezidents Gregs Daiks paziņojis britu medijiem, ka uzskata FIFA ziņojumu par iespējamo korupciju par joku. "Skats ir ļoti neglīts," sacījis Daiks, vērtējot situāciju, kurā nokļuvusi FIFA.

"Viss šis izmeklēšanas process nedaudz izskatās pēc joka," britu medijam BBC norādījis FA vadītājs Gregs Daiks. Viņa vadītā asociācija šorīt tika pārsteigta ar FIFA ziņojumu, kurā noraidītas apsūdzības Katarai par korupciju, taču izteiktas jaunas apsūdzības, nu jau Anglijas virzienā.

FIFA ziņojuma ticamību gan pamatīgi iedragājis patiesā izmeklēšanas veicēja Maikla Garsijas paziņojums, kurā Garsija distancējies no FIFA lēmumiem un pavēstījis, ka viņa savāktie materiāli ir kļūdaini interpretēti.

Uz šo acīmredzamo pretrunu norāda arī Daiks: "Garsijas iebildumi ir padarījuši visu izmeklēšanu daudz mazāk vērtīgu. Izskatās, ka FIFA iekļuvusi ļoti neglītā situācijā, jo persona, kas veica izmeklēšanu, uzskata, ka tiesnesis nav pienācīgi uztvēris viņam sniegtos materiālus. Un tas ir visai nopietni. Tagad sanāk, ka Garsijas savākto materiālu interpretācija ir nepareiza, turklāt to apgalvo pats Garsija."

FIFA pavēstījusi, ka nekādu oficiālu vēsti no Garsijas pēc ziņojuma publicēšanas nav saņēmusi, savukārt Daiks ļoti konkrēti uzsver, ka nepieciešams publiskot ne tikai FIFA izkonspektēto daļu, bet visus Garsijas materiālus. Vēl konkrētāks bija Lielbritānijas parlamenta loceklis Deimians Kolinss, sakot, ka FIFA piedāvātais ziņojums ir tikai "nesmukumu aizkrāsojums" līdz brīdim, kad visi varēs iepazīties ar Garsijas materiāliem.

Savukārt Kataras un Krievijas kandidāturu virzītāji attiecīgi 2022. un 2018. gada PK finālturnīru rīkošanai pauduši savu pārliecību par to, ka FIFA ziņojums galīgi apstiprina šo valstu kandidāturu likumību un to, ka nekādi aizliegtie līdzekļi izmantoti netika.

Izmantotie resursi:BBC - HomepageFédération Internationale de Football...R & D akustika, SIA Kurzemes prospekts 3, Rīga, LV-1067
Kapitaņņikovs Semjons Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties