10.12.2013. 08:22
F1 Stratēģijas grupa ir pieņēmusi kādu interesantu jauninājumu un turpmāk liks visiem šajā čempionātā startējošajiem pilotiem izvēlēties numuru, ar ko piedalīties sacīkstēs visas karjeras garumā.

Šīs noteikumu izmaiņas stāsies spēkā jau 2014. gadā.

Tās paredz, ka #1 joprojām tiks rezervēts iepriekšējās sezonas Formula 1 čempioniem, uz nākamo gadu tas būs Sebastjans Fetels, savukārt pārējiem nāksies izvēlēties vienu numuru no #2 līdz #99. Ja vairāki piloti būs izvēlējušies vienu ciparu, priekšroka tiks dota tam, kurš iepriekšējā sezonā ieguvis augstāku vietu F1 kopvērtējumā.

Lai gan Fetelam pienākas #1, tas nebūs viņa pienākums izmantot šo numuru, ja sportists to nevēlēsies. Fernando Alonso, kurš šogad kļuva par vicečempionu, uz 2014. gadu saņems tiesības kā otrais izvēlēties savu starta numuru atlikušajai karjeras daļai.

Līdzīga numuru sistēma tiek lietota motosportā, kur izcils piemērs ir Valentino Rosi un viņa leģendārais #46. Arī MotoGP čempioni var izvēlēties, vai izmantot #1, ko, piemēram, Rosi nav darījis.

Ziemeļamerikas motoru sportā numurus parasti izvēlas komandas, nevis piloti. Piemērs tam ir Huans Pablo Montoija, kurš savā NASCAR karjerā startēja ar mašīnu, kuras sānus rotā #42. Pēc viņa aiziešanas no NASCAR šo numuru pārņems Montoijas sekotājs. Amerikā arī ir ļoti reti gadījumi, kad aktuālais čempions startē ar #1 uz sāniem.

Izmantotie resursi:autosport.com - the authority on Formula One,...Tatnaftas kausa cīņas mākslu Federācija Jaunciema gatve 322, Rīga, LV-1015
Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana
FTA
Reģistrēties