04.09.2014. 09:37
Šonedēļ – piektdien, sestdien un svētdien „Viasat Sport Baltic” (VSB) piedāvā F1 sezonas 13.posmu – Itālijas GP treniņbraucienu, kvalifikācijas un "Grand Prix" izcīņas tiešraides. Nenokavē Pirmo Formulu tikai „Viasat Sport Baltic” kanālā!

Pagājušā gadā Sebastians Fetels leģendārajā Moncas trasē izcīnīja otro uzvaru pēc kārtas un sesto sezonā. Šogad neapšaubāmi favorīti Itālijā būs abi "Mercedes" piloti Niko Rosbergs un Luiss Hamiltons. Gan jāatzīst, ka tā tas bija arī Kanādā, Ungārijā un Beļģijā – trijās Lielās Balvas izcīņās, kurās uzvaras izcīnīja "Red Bull" austrālietis Daniels Rikjardo. Arī Moncā Rikjardo varētu būt pirmais no pilotiem, kurš būtu gatavs izmantot "Mercedes" tehniskās ķibeles vai nesaskaņas trasē.

Pēc Rosberga un Hamiltona sadursmes Beļģijā, Niko ir atvainojies Luisam un visai komandai, un atlikušajā sezonas daļā abi piloti apņēmušies ievērot "Mercedes" pirmo un svarīgāko likumu – iztikt bez savstarpējām sadursmēm. Iespējams, ka Moncā cīņā ar Rosbergu un Hamiltonu varētu iesaistīties Sebastians Fetels - četrkārtējais pasaules čempions šajā trasē uzvarējis trīs reizes, turklāt 2008.gadā tobrīd 21 gadu vecais vācietis savu pirmo F1 uzvaru izcīnīja ar "Toro Rosso" formulu. "Red Bull" Moncas trase nav īpaši piemērota, bet Rikjardo jau Beļģijā pierādīja, ka Adrians Ņūvijs prot atrast veidu, kā Rikjardo un Fetelam būt ātriem arī tādās trasēs kā Spa un Monca.

VSB komentētājs Aldis Putniņš: “Šajā nedēļas nogalē Formula 1 čempionāts atsākas ar Itālijas GP posmu harizmātiskajā un neatkārtojamā Moncas trasē - tie, kas pabijuši tur klātienē, noteikti piekritīs šim apgalvojumam. Arī komandām šī trase ir īpaša tieši aerodinamiskās specifikas dēļ - garās taisnes prasa likt uzsvaru uz lielu maksimālo ātrumu un minimālu gaisa plūsmas pretestību. Tomēr tas viss paliks ēnā, ja savu cīņu par čempiona titulu tik pat aizrautīgi un agresīvi turpinās abi Mercedes piloti Luiss Hamiltons un Niko Rosbergs, kuru cīniņš Spa trasē beidzās ar sadursmi. Tostarp Daniels Rikjardo nemanot arī ir kļuvis par titula pretendentu, lai arī pagaidām austrālietis ir pastarītis šajā cīņā, sezonas noslēguma posmi ir krietni piemērotāki "Red Bull" mašīnai. Taču Moncā dominēs jaudīgas, izturīgas un aerodinamiski 'apcirptas' mašīnas - Mercedes komandai sāncenšu nebūs.“

Itālijas GP latviešu valodā komentēs VSB komentētāji Ģirts Timrots, Jānis Janševics un Aldis Putniņš.

Diena Laiks Notikums
Piektdien 5.septembrī 10:55 F1 Itālijas GP 1.treniņbraucieni.
Piektdien 5.septembrī 14:55 F1 Itālijas GP 2.treniņbraucieni.
Sestdien 6.septembrī 11:55 F1 Itālijas GP 3.treniņbraucieni.
Sestdien 6.septembrī 14:55 F1 Itālijas GP kvalifikācija.
Svētdien 7.septembrī 14:50 F1 Itālijas GP.

Informāciju sagatavoja:Līna Kārkliņa"Viasat" sabiedrisko attiecību vadītājaOzolnieku Sporta skola Ozolnieki, Stadiona 5, Ozolnieku p., Ozolnieku n., LV-3018
Lapa Dmitrijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties