14.08.2013. 23:59
Trešdien vienīgajā FIFA Pasaules kausa kvalifikācijas Eiropas zonas spēlē Ziemeļīrijas valstsvienība savā laukumā ar rezultātu 1:0 pieveica Krieviju, liedzot krieviem iespēju izvirzīties F grupas turnīra tabulas vadībā.

Krievija un Ziemeļīrija līdz šim bija aizvadījušas tikai pa piecām spēlēm, atšķirībā no pārējām grupas komandām, kurām vismaz seši mači jau aiz muguras. Ar visu to krievi līdz šim bija savākuši 12 punktus, un uzvara šī vakara spēlē ļautu izvirzīties grupas vadībā, jo Portugālei, kuras kontā jau septiņas spēles, izdevies tikt pie 14 punktiem. Krievijas izredzes palielināja arī fakts, ka ziemeļīriem līdz šim bija izdevies tikt tikai pie trim punktiem, pie tam pirmajā savstarpējā mačā Maskavā krievi svinēja uzvaru ar 2:0.

Tomēr krieviem iespēju pārņemt vadību grupā izmantot neizdevās. Ziemeļīri uzbruka vairāk un precīzāk, un neilgi pirms pirmā puslaika beigām tas deva rezultātu. Anglijas Čempionāta kluba "Huddersfield Town" uzbrucējs Martins Patersons guva savus trešos vārtus izlases karjerā, liekot uzgavilēt līdzjutēju tūkstošiem "Windsor Park" stadionā - 1:0 Ziemeļīrijas labā. Otrajā puslaikā krievu centieni mērķi nespēja sasniegt, un spēle noslēdzās ar mājinieku minimālu uzvaru.

Ziemeļīrijai tā bija pirmā uzvara turnīrā, un pirmā uzvara galvenā trenera amatā Maiklam O'Nīlam. Galvenais uzvaras varonis Patersons maču sāka pamata sastāvā tikai tāpēc, ka savainojumu guvis Itālijas B sērijas kluba "Palermo" uzbrucējs Kails Lafertijs.