27.09.2016. 23:39
UEFA Čempionu līgas F grupā Madrides ”Real” spēlēja neizšķirti 2:2 pret Dortmundes ”Borussia”, kas savus otros vārtus guva tikai 87. minūtē, neskatoties uz ievērojamo pārsvaru bumbas kontrolē un vārtu momentu izveidošanā.

Madrides „Real” Vācijā ieradās ar vairākām nepārliecinoši aizvadītām spēlēm pēc kārtas, taču no savainojuma nesen bija atgriezies Krištianu Ronaldu, kurš bija sākumsastāvā arī šovakar. Savukārt „Borussia”, kas pēdējās četrās spēlēs (visos turnīros) bija sadragājusi 20 (!) vārtus, bija spiesta iztikt bez Ērika Durma un Marko Roisa.

Pirmajās minūtēs „Real” tika pie bīstamas standartsituācijas, kurā nesekmīgs sitiens sanāca Ronaldu, bet mača turpinājumā krietni vairāk un bīstamāk uzbruka jau „Borussia”. Pie pašas soda laukuma robežas netika fiksēta spēle ar roku Ronaldu, taču galvenais tiesnesis arī citos gadījumos ar svilpēm nesteidzās un pieļāva ātru un fizisku futbolu.

„Borussia” savus daudzos uzbrukumus nespēja izmantot, kamēr „Real” izpelnījās līdzjutēju ūjināšanu par uzbrukuma veidošanu brīdī, kad traumu bija guvis vācu aizsargs Ginters un „Borussia” aicināja izsist bumbu autā. Karims Benzemā šajā situācijā izrāvās viens pret vārtsargu, bet izšķirošajā brīdī paklupa. Taču „Real” 1:0 panāca tik un tā, kad ātrajā uzbrukumā bumba veiksmīgi nonāca pie Ronaldu, kurš nevilcinājās to triekt vārtos.

Vārtu guvums nemainīja spēles ritējumu – „Borussia” uzbruka daudz, bet vācu klubam par sliktu nospēlēja vēlme izspēlēt līdz tukšiem vārtiem un bumbu vārtos raidīt skaisti. Labas sitiena iespējas vairākkārt sev izkārtoja jaunais Dembelē, taču izlīdzinājumu panāca Bundeslīgas bombardieris Pjērs Emeriks Obamejangs. Viņš 43. minūtē izmantoja „Real” vārtsarga Keilora Navasa kļūdu, atsitot bumbu sev tieši priekšā, kur tā atsitās pret Rafaelu Varānu, un Obamejangs varēja mierīgi panākt 1:1. Ronaldu puslaika izskaņā vēl atbildēja ar sitienu vārtos, taču no aizmugures pozīcijas.

Otrajā puslaikā „Real” pamazām pārņēma iniciatīvu un pārgāja uzbrukumā, kas nesa panākumus 69. minūtē. „Borussia” aizsardzības līnija nepiedodami pasīvi noskatījās madridiešu ātri izspēlētajā stūra sitienā, un Benzemā sitiena pa vārtu pārliktni bumba nonāca pie Varāna, kurš panāca 2:1. Uzreiz pēc tam „Borussia” pussargs Gereiru precīzi sita apakšējā vārtu stūrī, bet Navass iespaidīgā lēcienā glāba „Real”.

Spēles izskaņā, kad „Borussia” atkal pārgāja uzbrukumā, Navass vēl dažas reizes atsita bumbu nepārliecinoši un turpat savu vārtu priekšā. Taču situācijā 87. minūtē, kad „Borussia” panāca 2:2, „Real” vārtsargu vainot lieki – uz maiņu nākušais Andrē Širle no soda laukuma stūra izcēlās ar neatvairāmu šķēlienu vārtu tuvējā augšējā stūrī.

Savukārt grupas otrajā spēlē "Sporting" savā laukumā jau pirmajā puslaikā ieguva komfortablo 2:0 pārsvaru pret šī četrinieka pastarīti "Legia". Lisabonas komandai vārtus guva kostarikānis Braiens Ruiss un Nīderlandes pārstāvis Bāss Dosts. "Legia", lai arī otrajā puslaikā pie uzbrukumiem tika biežāk, visā spēlē tā arī nespēja izdarīt kaut vienu sitienu pretinieku vārtu rāmī un cieta otro zaudējumu.

Komandas Rez. Vārtu guvēji
Borussia D – Real Madrid 2:2 (1:1) Obamejangs 43` Širle 87` - Ronaldu 17` Varāns 69`
Sporting – Legia 2:0 (2:0) Ruiss 28` Dosts 37`