10.12.2013. 17:46
Pirmās formulas (F-1) noslēdzošajā posmā no 2014.gada pilotiem tiks piešķirts dubults punktu skaits. Organizatori cer, ka šādi tiks palielināta intriga cīņā par pasaules čempiona titulu.Līdz ar to nākamajā sezonā uzvarētājs noslēdzošajā...

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Līdz ar to nākamajā sezonā uzvarētājs noslēdzošajā posmā tiks pie 50 punktiem, otrās vietas ieguvējs saņems 46 punktus un tā līdz desmitajai vietai.

Ja šāda sistēma būtu ieviesta jau iepriekš, pēdējās sezonās citi pasaules čempionāti būtu bijuši 2012. un 2008.gadā, kad attiecīgi Sebastjans Fetels un Lūiss Hamiltons būtu piekāpušies Fernando Alonso un Felipem Masam.

Tāpat lemts, ka no 2014.gada F-1 pilotiem būs pastāvīgie numuri, kurus tie varēs paturēt visu savu karjeru.

Kamēr #1 tiks rezervēts iepriekšējā gada pasaules čempionam, sportisti varēs izvēlēties jebkuru numuru no #2 līdz #99.

Ja vienā gadā vienu numuru izvēlēsies vairāk nekā viens sportists, priekšrocība būs tam, kurš ieņēmis augstāku vietu iepriekšējās sezonas kopvērtējumā.

Līdzīga sistēma tiek izmantota "MotoGP" motošosejas čempionātā, kurā Valentīno Rosi visu karjeru braucis ar nu jau ikonisko #46, ko atstāja arī gados, kad bija pasaules čempions.

Savukārt amerikāņu motosportā pieņemts, ka fiksētie numuri ir komandām, nevis braucējiem, bet čempionu pāriešanu uz #1 kļuvusi par retumu.

Tāpat tiek vēstīts, ka no nākamās sezonas par mazāk nozīmīgiem pārkāpumiem sacensību laikā piloti tiks sodīti ar piecu sekunžu sodu. Tiesa, par ko šāda veida sods tiks piespriests, tiks lemts vēlāk.

Tikmēr sešas komandas - "Red Bull", "Mercedes", "Ferrari", "McLaren", "Force India" un "Toro Rosso" - pirmos testus aizvadīs jau šomēnes. Iepriekš šajā laikā F-1 testus nebija ļauts veikt, taču lēmums atcelts, lai pārbaudītu "Pirelli" riepu drošību, jo, kā zināms, aizvadītās sezonas laikā to dēļ braucējiem nācās piedzīvot vairākas bīstamas situācijas.

Testi norisināsies no 17. līdz 19.decembrim Bahreinas trasē, un uz tiem tika uzaicinātas visas vienības, taču tikai sešas nolēma tajos piedalīties.

Savukārt no 2015.gada F-1 čempionātā tiks ieviesti komandu budžeta griesti, kas ierobežos vienību tēriņus. Tiesa, to apmērs vēl nav noteikts, turklāt nav zināms, ko budžeta izmaiņas skars - pilotu algas, tehniku vai ko citu. Budžeta griestu izveidošanai tiks radīta īpaša darba grupa, kas līdz nākamā gada vasarai tiks ar to galā.

Jau iepriekš F-1 vadība bija iztiekusies par komandu tēriņu samazināšanu, taču līdz šim tas dzīvē nav realizējies.Bojāre Olga Bojāre OlgaBokss, Aerobika
FTA
Reģistrēties