11.12.2014. 11:25
Pirmās formulas (F-1) komandas McLaren vadība par spāņa Fernando Alonso nākamās sezonas partneri izvēlējusies pieredzējušo britu Džensonu Batonu, informē raidsabiedrība BBC.Tiesa, tas vēl nav oficiāli apstiprināts, taču komanda to...

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Tiesa, tas vēl nav oficiāli apstiprināts, taču komanda to grasās darīt ceturtdien preses konferencē.

Tiek ziņots, ka Alonso pievienošanās McLaren ir skaidra, taču iepriekš komanda ilgu laiku nevarēja izlemt, kurš būs tās otrais pilots - pieredzējušais Batons vai šīs sezonas debitants dānis Kevins Magnusens. Tomēr ceturtdien kļuvis skaidrs, ka priekšroka dota britam, lai gan pirms tam bija pretēja informācija.

BBC vēsta, ka Alonso noslēdzis līgumu uz diviem gadiem ar iespēju to pagarināt vēl par vienu. Ja nākamsezon McLaren neveiksies, spānis gan būs tiesīgs komandu atstāt. Tikmēr Batons, visticamākais, pagarinājis līgumu ar vienību uz vienu sezonu.

Savukārt Magnusenam nākamajai sezonai varētu tikt piedāvāta McLaren rezerves braucēja vieta.

Pašlaik 33 gadus vecais Alonso, kuru no nākamās sezonas Ferrari rindās aizstās četrkārtējais pasaules čempions Sebastjans Fetels, jau iepriekš braucis McLaren komandā, pārstāvot to 2007.gadā, taču nespēja sastrādāties ar toreiz vienībā braukušo britu Lūisu Hamiltonu.

Alonso par pasaules čempionu kļuva 2005. un 2006.gadā, pārstāvot Renault komandu. Savas karjeras laikā viņš braucis arī Minardi rindās.

Šobrīd 34 gadus vecais Batons F-1 karjeras laikā kopš 2000.gada piedalījies 266 sacīkstēs, svinot 15 uzvaras, bet astoņas reizes startējis no pirmās pozīcijas. Šogad viņš ar 126 punktiem kopvērtējumā izcīnīja astoto vietu.

Tikmēr 22 gadus vecais Magnusens savā debijas sezonā 2014.gadā tika pie 55 punktiem, kas kopvērtējumā deva 11.vietu.

Pēdējo sezonu laikā McLaren nevar lepoties ar augstvērtīgiem sasniegumiem, taču tā nākamajā gadā grasās atkal sacensties ar Honda dzinējiem, aizstājot līdzšinējos Mercedes.LATVIJAS PIRMĀS PALĪDZĪBAS VIENĪBA, biedrība LATVIJAS PIRMĀS PALĪDZĪBAS VIENĪBA, biedrība Uliha 35/37, Liepāja, LV-3401
Aglenieks Aigars Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties