19.10.2016. 23:47

Parīzes „Saint-Germain” spēli uzsāka visai pieticīgi un jau pašā sākumā nokļuva briesmās, kad pēc „Basel” izpildītā stūra sitiena bumba trāpīja pa mājinieku vārtu pārliktni. 11. minūtē Bāzelei bija vēl viena lieliska iespēja, kad bumba tika pārtverta un labā sitiena pozīcijā nonāca šveiciešu kapteinis Delgado. Viņa sitiens tika atvairīts, bet ar atkārtotu sitienu Dumbijam neizdevās trāpīt vārtu rāmī.

Pamazām gan PSG pārņēma iniciatīvu, taču neko daudz ar to nespēja iesākt, jo „Basel” aizstāvējās lieliski. Taču Parīzes komandas sagaidīja brīdi, kad viesiem nepaveicās – 40. minūtē kreisajā flangā ielauzās Blēzs Matuidī un izdarīja piespēli gar vārtiem, un bumba pēc pieskāriena Edinsonam Kavani atlēca tieši pa sitienam Anhelam Di Marijam, kurš nekļūdījās.

„Basel” bija spiesta arī ar ļoti labu parādīto sniegumu pirmo puslaiku noslēgt iedzinējos, bet otrā puslaika sākumā PSG jau darbojās krietni aktīvāk. Ar vārtu guvumu 62. minūtē izcēlās Lukass da Silva, kurš izmantoja pretinieku sniegto rīcības brīvību. Uzdevumu augstumos gan nebija arī PSG aizsardzība, bet „Basel” čehu aizsargs Mareks Suhijs trāpīja pa vārtu stabu. Atlikušajā mača gaitā PSG varēja atļauties spēlēt vienkārši, kamēr „Basel” centieni gūt vismaz vienus vārtus palika nerealizēti. Kompensācijas laikā PSG vēļ ieguva tiesības uz 11 metru soda sitienu, ko realizēja Kavani, panākot 3:0.

Savukārt otrā A grupas mačā intrigas bija daudz mazāk – „Arsenal” savā laukumā jau pašā sākumā izvirzījās vadībā pret bulgāru „Ludogorets”, 12. minūtē lieliskus vārtus gūstot Aleksim Sančesam. Londonas klubs mača pirmajās minūtēs dominēja un uzsākto tempu īpaši nepazemināja arī turpmāk. Bulgāriem gan bija pāris bīstami pretuzbrukumi, bet Teo Volkots 42. minūtē dubultoja „Arsenal” pārsvaru.

Otrajā puslaikā „Arsenal” vajadzēja pavisam īsu brītiņu, lai panāktu 3:0, kad izcēlās Alekss Oksleids-Čemberleins, bet pēc tam pie darba ķērās Vācijas pussargs Mesuts Ezils, kuram arī pirmajā puslaikā bija vairākas labas iespējas. Viņš guva veselus trīs vārtus un sakrāja savas profesionālās futbolista karjeras pirmo „hat-trick”, nokārtojot iespaidīgu uzvaru ar 6:0, turklāt „Arsenal” netrūka iespēju gūt arī septītos vārtus.