21.12.2015. 23:53
Šovakar Anglijas Premjerlīgā tika aizvadīta pēdējā 17. kārtas spēle, kurā Londonas "Arsenal" savā laukumā tikās ar "Manchester City". Mājinieki pirmajā puslaikā guva divus bezatbildes vārtus, kad pēc Mesuta Ezila rezultatīvām piespēlēm precīzi bija Teo Volkots un Olivjē Žirū. Otrā puslaika izskaņā viesi vienus vārtus atguva pēc skaista Jaja Turē sitiena, tomēr "Arsenal" noturēja uzvaru ar rezultātu 2:1

Pirms svarīgā mača līdzjutējus interesēja, kādus sākumsastāvus izvēlēsies laukumā sūtīt galvenie treneri. Pretēji prognozēm Arsēns Vengers vēl nevarēja rēķināties ar Alekša Sančesa palīdzību, savukārt Manuels Pelegrini jau ar pirmajām minūtēm uzbrukumā sūtīja Serhio Agvero, kamēr Rahīms Sterlings un Vilfrīds Bonī palika rezervē. Spēle sākās ļoti augstā tempā, kurā nedaudz vairāk bumbu kontrolēja lielgabalnieki, bet viesi centās atbildēt ar zibenīgiem pretuzbrukumiem. Neskatoties uz samērā biežajiem uzbrukumiem, cīņas sākumā bumba praktiski nenonāca līdz vārtsargiem, jo aizsardzībā abas vienības spēlēja uzmanīgi un precīzi. "City" nekautrējās uzbrukumus noslēgt arī ar tālsitieniem un 23. minūtē Peram Čeham pirmo reizi nopietni nācās iesaistīties spēlē, atvairot Kevina De Broines labajā stūrī mērķēto bumbu.

Pirmo reālo iespēju mančestrieši izveidoja 32. minūtē, kad pēc izcilas Agvero piespēles De Broine un Davids Silva divatā nokļuva pret vienu aizsargu, bet beļģis paskopojās un bumbu raidīja garām kreisajam stūrim. Par šādu izšķērdību "City" tika sodīti nekavējoties, jo jau nākamajā uzbrukumā "Arsenal" atklāja rezultātu, kad pēc Mesuta Ezila piespēles Teo Volkots, no soda laukuma robežas, ar brīnišķīgu tālsitienu raidīja bumbu Džo Hārta sargāto vārtu labajā stūrī (1:0). Līdz pārtraukumam Pelegrini komanda tā arī neizdomāja kā uzlauzt mājinieku precīzi spēlējošo aizsardzību, toties lielagabalnieki kompensācijas laika izskaņā aizsūtīja pretiniekus savdabīgā nokdaunā. Eliakims Mangalā kļūdījās piespēlē, kā rezultātā bumba nonāca pie Ezila, tālāk soda laukumā pie Olivjē Žirū, kurš cauršāva Hārtu (2:0). Līdz ar to londonieši kopumā līdzvērtīgā cīņā izrādījās apskaužami efektīgi, realizējot abus sitienus pa vārtiem, bet Ezils sezonas rezultatīvo piespēļu skaitu palielināja jau līdz 15.

Uzreiz pēc pārtraukuma Pelegrini prognozējami veica maiņu, Fabiana Delfa vietā laukumā sūtot Sterlingu. Viesi centās uzreiz iespiest londoniešus savā laukuma pusē, bet mājinieki acīmredzami tam bija gatavi un izvēlējās pretuzbrukumu taktiku. Turklāt šie prettriecieni bija ļoti bīstami un Džoels Kembels neizmantoja divas labas iespējas rezultāta starpību padarīt graujošu. 59. minūtē "Arsenal" izspēlēja perfektu kombināciju ar vairākām ātrām piespēlēm, kuras noslēgumā viens pret Hārtu nokļuva Ārons Remzijs, bet "City" vārtsargs divcīņā izrādījās veiksmīgāks.

Lai gan mančestriešiem bija jābūt aktīvākiem savos uzbrukumu centienos un Pelegrini atsvaidzināja priekšējo līniju ar Bonī un Hesusu Navasu, mājinieki izskatījās daudz pārliecinātāki pār savām spējām, spēlējot atraisīti un atraktīvi. Tomēr intriga mačā atgriezās 82. minūtē, kad ar negaidīti precīzu un netveramu sitienu kreisajā augšējā stūrī izcēlās pirms tam nemanāmais Jaja Turē (2:1). Mača pēdējās minūtēs jau pilnībā dominēja viesi, brīžiem londoniešu soda laukumā valdīja manāms haoss, tomēr "Arsenal" noturēja uzvaru ar rezultātu 2:1, nostiprinoties otrajā vietā turnīra tabulā.

Spēle Rezultāts Vārtu guvēji
Man. United - Norwich 1:2 (0:1) Marsiāls 66' - Džeroms 38' Tetijs 54'
Everton - Leicester 2:3 (1:1) Lukaku 32' Miralass 89' - Mahrezs 27'(11m) 65' (11m) Okazaki 69'
Chelsea - Sunderland 3:1 (2:0) Ivanovičs 5' Pedro 13' Oskars 50' - Borini 53'
Southampton - Tottenham 0:2 (0:2) Keins 40' Ali 42'
Stoke - Crystal Palace 1:2 (0:1) Bojans 76' - Vikhems 45' Lī 89'
West Brom - Bournemouth 1:2 (0:0) Makolijs 79' - Smits 52' Deniels 87'
Newcastle - Aston Villa 1:1 (1:0) Koločini 38' - Ajū 61'
Watford - Liverpool 3:0 (2:0) Ake 3' Igalo 15'85'
Swansea - West Ham 0:0
Arsenal - Man. City 2:1 (2:0) Volkots 33' Žirū 45' - Turē 82'