05.09.2015. 12:56
Šovakar turpināsies UEFA 2016. gada Eiropas futbola čempionāta kvalifikācijas turnīrs ar spēlēm C, E un G grupās. C grupā Spānija savā laukumā centīsies revanšēties Slovākijai par zaudējumu pirmajā aplī, savukārt Krievija mājās centīsies apspēlēt Zviedriju, lai tabulā pietuvotos tai līdz minimumam.

Slovākija joprojām cīnās perfekti - uzvarētas visas sešas aizvadītās spēles, kas jau garantējis vismaz trešo vietu tabulā. Protams, slovāki ar to negrib samierināties un ies uz visu banku - ja ne pirmo, tad vismaz otro vietu, kas nozīmētu kvalificēšanos finālturnīram bez papildus rēķināšanas. Spāņiem vienīgā neveiksme ir tieši pret slovākiem - pagājušā gada oktobrī Žilinā aptuveni desmit minūtes pirms beigām viesi panāca izlīdzinājumu, bet piecas minūtes vēlāk uz maiņu nākušais Miroslavs Stočs atjaunoja pārsvaru un izrāva uzvaru Slovākijai (2:1). Rezultatīvākais slovāku futbolists gan līdzšinējos mačos bijis cits - "Napoli" uzbrūkošais pussargs Mareks Hamšiks, kurš pretinieku vārtos sasitis trīs bumbas.

Spānijai nāksies iztikt bez diskvalificētajiem Djēgu Koštas un Davida Silvas, bet slovākiem tā paša iemesla dēļ nedrīkstēs palīdzēt Martins Škrtels un Jurajs Kucka. Statistika liecina, ka slovāki bijuši uzbrukumā agresīvākā komanda, liekot pretiniekiem pārkāpt noteikumus 102 reizes sešās spēlēs. Skatoties uz lielo bildi, Spānijas zaudējums vai pat neizšķirts varētu būt zināms pārsteigums šovakar - komanda savā laukumā Eiropas čempionātu spēlēs nav zaudējusi jau 30 spēlēs pēc kārtas, pie tam 15 mači pēc kārtas uzvarēti. Pēdējo reizi zaudējumu savā laukumā spāņi šajā turnīrā piedzīvoja 2003. gada vasarā.

Ja nu Spānija pamanās zaudēt, tad visas iespējas notvert spāņus pēc punktiem būs Ukrainai, kam šobrīd līdz otrajai vietai pietrūkst tieši trīs punktu un šovakar jācīnās ar Baltkrieviju, ko pirmajā spēlē izbraukumā uzveica ar 2:0. Tiesa, spāņi tik un tā saglabātu otro vietu savstarpējās spēles dēļ (Ukraina zaudēja ar 0:1).

6. Luksemburga 6 0 1 5 3:17 1

E grupā Baltijas derbijā Tallinā Igaunija uzņems Lietuvu. Abu komandu pirmā spēle Kauņā beidzās ar mājinieku minimālu panākumu (1:0). Tabulā gan šobrīd igauņi ir vietu augstāk, jo iekrājuši par punktu vairāk. Igauņiem izcīnot panākumu, mūsu ziemeļu kaimiņi varētu pacelties pat uz trešo vietu grupā, ja vien Slovēnija izbraukumā neuzveiks Šveici. Pirmajā mačā slovēņi mājās pārspēja šveiciešus (1:0), bet turpinājums labāks bijis Šveicei, kas ar 12 punktiem ir otrajā vietā. Slovēņiem uzvaras gadījumā izdosies pacelties uz otro vietu, bet zaudējuma gadījumā var nākties atkāpties pat uz ceturto pozīciju.

Grupas līdere Anglija viesosies pie pastarītes Sanmarīno.

1. Anglija 6 6 0 0 18:3 18
2. Šveice 6 4 0 2 13:4 12
3. Slovēnija 6 3 0 3 12:7 9
4. Igaunija 6 2 1 3 3:5 7
5. Lietuva 6 2 0 4 4:12 6
6. Sanmarīno 6 0 1 5 0:19 1

Visbeidzot G grupā Krievija Maskavā centīsies pieveikt Zviedriju, lai turnīra tabulā tai pietuvotos līdz minimumam. Abu komandu pirmā spēle Solnā noslēdzās neizšķirti 1:1. Lai gan krievi savus vārtus guva jau desmitajā minūtē, turpinājumā izdevības izmantot vairs nesanāca, bet zviedri otrā puslaika ievadā izlīdzināja. "Sākumsastāvs manā galvā ir gandrīz skaidrs," dažas dienas pirms spēles jau zināja Krievijas galvenais treneris Leonīds Sluckis, kurš uzsvēra, ka komandā ir laba darba atmosfēra. "Spēlētāji smaida un smejas, bet tai paša laikā arī kārtīgi strādā."

Krievija būs spēcīgākajā sastāvā, atkopies no savainojuma ir arī pamata vārtsargs Igors Akinfejevs. Zviedri būs gandrīz spēcīgākajā sastāvā - diskvalifikācijas dēļ nespēlēs tikai pieredzējušais pussargs Kims Kalstrēms, kurš tikai nesen noslēdza trīs gadu darba ciklu Krievijā (pārstāvēja Maskavas "Spartak"). Zviedriem gan tik un tā būs ierindā spēlētājs no Krievijas premjerlīgas, jo Maskavas CSKA pārstāv pussargs Pontus Vernbloms.

1. Austrija 6 5 1 0 11:2 16
2. Zviedrija 6 3 3 0 10:4 12
3. Krievija 6 2 2 2 9:4 8
4. Melnkalne 6 1 2 3 4:8 5
5. Lihtenšteina 6 1 2 3 2:12 5
6. Moldova 6 0 2 4 3:9 2