10.06.2014. 14:05
Latvijas basketbola uzbrucējam Kristapam Porziņģim vajadzētu uzlabot spēli groza tuvumā un kļūt spēcīgākam un izturīgākam, tomēr viņa talants ir vērā ņemams, atzinis ESPN apskatnieks Čads Fords. Ja "Cajasol" uzbrucējs arī nākamsezon paliktu Eiropā, viņš varētu nākamā gada draftā iekļūt labāko desmitniekā.

Pēc "adidas Eurocamp" beigām ESPN apskatnieks Čads Fords apkopojis sarakstu ar, viņaprāt, 10 labākajiem drafta kandidātiem ārpus ASV. Trešajā vietā Fords ielicis Latvijas uzbrucēju Kristapu Porziņģi, kurš pagājušo sezonu pavadīja ACB līgas klubā "Cajasol".

"Porziņģis pamazām kāpj uz augšu pa drafta kandidātu sarakstu, jo NBA komandas saskata labu pirmās kārtas vidus vai lejasdaļas potenciālu. Iespaidīga šķiet viņa produktivitāte, ko Porziņģis demonstrē, iespējams, spēcīgākajā līgā Eiropā. Tāpat uzmanību piesaista viņa augums, atlētiskās spējas un basketbola prasmju kopums – spēja izpildīt tālmetienus, radīt iespējas pēc dribla un bloķēt pretinieku metienus," īsumā apkopojis Fords.

"Tomēr viņš vēl nav gatavs. Porziņģim vajag vairāk spēka un sīkstuma, kā arī jāuzlabo sava spēle groza tuvumā. Tomēr - kā to saprata daudzas no komandām, kas pagājušā gada draftā palaida garām Antetokounpo - dažkārt ir pareizāk izvēlēties talantu un būt pacietīgākiem. Šobrīd izskatās, ka "Bucks" dabūja puisi, kam pērn vajadzēja būt pirmajam numuram. Ja Porziņģis paliktu Eiropā, viņš diezgan droši nākamgad būtu drafta Top 10," piebilda Fords.

Pirmo sarakstā Fords ierindo Austrālijas basketbolistu Danti Eksumu, kurš, lai gan ļoti bieži klātienē nav manīts, tomēr tās reizes, kad ir bijis manāms plašākai publikai, bijis ārkārtīgi pārliecinošs, to vidū arī salīdzinājumā ar citiem vadošajiem drafta kandidātiem. Otrais ir horvātu "Cibona" uzbrucējs Dario Šaričs, kurš aizvadītajā sezonā tiks atzīts par Adrijas līgas fināla MVP un rādīja labu sniegumu arī U19 pasaules čempionātā.

V Spēlētājs Poz. Valsts
1. Dante Eksums G Austrālija
2. Dario Šaričs F Horvātija
3. Kristaps Porziņģis PF Latvija
4. Jusufs Nurkičs C Bosnija
5. Klints Kapela PF Šveice
6. Artjoms Kļimenko C Krievija
7. Valters Tavaress C Spānija
8. Vasilije Micičs PG Serbija
9. Bogdans Bogdanovičs SG Serbija
10. Alesandro Džentile SF Itālija

Izmantotie resursi:ESPN: The Worldwide Leader In SportsOzolnieku Sporta skola Ozolnieki, Stadiona 5, Ozolnieku p., Ozolnieku n., LV-3018
Rērihs Jānis Rērihs JānisGrieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties