18.05.2013. 18:16

Šodien Stokholmā tika noskaidrota pirmā pasaules hokeja čempionāta fināliste. Divu čempionāta saimnieču duelī Zviedrija ar rezultātu 3:0 pieveica Somiju un pēc divu gadu pārtraukuma atkal sasniedza finālu. Pirmos divus vārtus vairākumā pēc brāļu Henrika un Daniela Sedīnu piespēlēm guva Lujs Ēriksons, savukārt pamatlaika izskaņā ripu jau tukšos vārtos iemeta Henriks Sedīns.

Grupu turnīrā Somija septiņās spēlēs izcīnīja 16 punktus un ieņēma pirmo vietu. Vienīgo zaudējumu Helsinku grupas saimniece piedzīvoja pret ASV (1:4). Tikmēr otras grupas saimniece Zviedrija uzvarēja piecos mačos, zaudēja gan Šveicei (2:3), gan Kanādai (0:3) un ar 15 punktiem palika trešajā vietā. Ceturtdaļfinālā somi pieveica Slovākiju (4:3), bet Pēra Mortsa vadītā Zviedrija revanšējās Kanādai (3:2).

Zviedri otrās minūtes izskaņā tika pie pirmā skaitliskā vairākuma. Lai gan sāncenši piespiedās vārtiem, skandināvi vilcinājās izdarīt metienus no labām pozīcijām. Taču 11.minūtē Zviedrija tieši vairākumā atklāja rezultātu - Henriks Sedīns mēģināja piespēlēt pie tālā vārtu staba esošajam komandas biedram, bet ripa atsitās pret Luja Ēriksona kāju un atrada ceļu Somijas izlases vārtos (1:0).

Pirmās trešdaļas izskaņā somi četras minūtes pēc kārtas bija vairākumā, Anti Pilstrēms izlauzās līdz zviedru vārtiem, tomēr panākt izlīdzinājumu neizdevās. Otrajās 20 minūtēs Somija bija labāka gan laukumā, gan ārpus tā, taču atkal nācās samaksāt par pārkāpumu. Šoreiz Ēriksons, netraucēts metot no vārtu priekšas, vārtu guvumā pārvērta H.Sedīna piespēli no aizvārtes.

Informācija tiks papildināta...

Somija - Zviedrija 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)Vārti: 10:33 Ēriksons (H.Sedīns, D.Sedīns, vair.) 0:1, 36:13 Ēriksons (H.Sedīns, D.Sedīns, vair.) 0:2, 59:27 H.Sedīns (Ēriksons, Talinders, t.v.) 0:3.Soda minūtes: 8:4Metieni: 30:31Vārtsargi: Anti Rānta (no 58:13 līdz 59:37 - tukši vārti) - Jūnass Enrūts.

Preiļu 1. pamatskola Preiļu 1. pamatskola Daugavpils 34, Preiļi, Preiļu n., LV-5301