05.01.2016. 21:09
"Barcelona" galvenais treneris Luiss Enrike pirms rīt gaidāmā mača Spānijas kausa izcīņā pret "Espanyol" bija spiests runāt ne tikai par gaidāmo derbiju, bet arī par izmaiņām Madrides "Real" trenera postenī.

"Barcelona" sestdien Spānijas čempionāta ietvaros neprata uzvarēt Barselonas derbijā (0:0), tomēr jau tuvākās nedēļas laikā būs iespēja tikties ar "Espanyol" vēl divas reizes - notiks cīņa par iekļūšanu Spānijas kausa izcīņas 1/4 finālā. Luiss Enrike sacījis, ka vēlas, lai "Barcelona" vismaz snieguma ziņā dominē tāpat kā "La Liga" mačā, kā arī apsolīja, ka viņa komanda pret "Espanyol" pirmo cīņu viesos aizvadīs tādā manierē, it kā nebūtu atbildes spēles - proti, uzreiz viesos mēģinās uzvarēt un ielikt labus pamatus.

Rītdienas mačs būs pirmais, kurā beidzot drīkstēs spēlēt tie "Barcelona" jaunieguvumi, kuri nevarēja spēlēt katalāņu saņemtā soda dēļ saistībā ar neatļautu transfēru veikšanu. Runa, protams, ir par turku Ardu Turanu un spāni Alešu Vidālu. Treneris Enrike uzsvēris, ka abi šie futbolisti ir ļoti universāli un var spēlēt dažādās pozīcijās, turklāt ar viņu piesaistīšanu ir cerība, ka tiks uzlabots sniegums tieši aizsardzības spēlē.

Žurnālisti pieklājības pēc vispirms iztaujāja par gaidāmo maču ar "Espanyol", taču skaidrs kā diena, ka lielākā vēlme bija uzzināt Enrikes domas par "Real" galvenā trenera maiņu. Par Rafaela Benitesa atlaišanu Enrike sacīja: "Nē, neesmu šokēts par to, jo atlaišana ir ikdienišķa parādība mūsdienu futbolā. Treneris vienmēr ir pirmais atlaišanas rindā, ja lietas neiet labi. Mums treneriem, visiem agri vai vēlu tiek parādītas durvis."

Enrike, neskaitot "Barcelona B" vadīšanu, par galveno treneri lielos klubos strādā kopš 2011.gada un jau ieguvis zināmu pieredzi. Savukārt jaunieceltajam "Real" trenerim Zinedinam Zidānam šādas pieredzes nav - viņš strādājis tikai par "Real" galvenās komandas trenera asistentu un rezerves komandas treneri. Enrike, taujāts par Zidānu, uz to arī norāda: "Man nav viedokļa par viņu kā par treneri. Neesmu pietiekami daudz viņu redzējis darbībā kā treneri, lai man jau būtu izveidojies viedoklis."

Interneta pasauli aplidojis foto un video no Enrikes un Zidāna saķeršanās 2003.gadā, kad abi pārstāvēja tieši "Barcelona" un "Real", tātad runa par "El Clasico":

Protams, arī par to Enrikem tika pajautāts, bet viņš runāja izvairīgi: "Nē, mēs negrūstījāmies. Man nav palikušas sliktas atmiņas ne par vienu no bijušajiem pretiniekiem. Mēs visi aizstāvējām savas komandas. Es neesmu redzējis video, par kuru runājat, kā arī neatceros nekādus konfliktus ar Zidānu, bet esmu pārliecināts, ka mēs abi vienkārši aizstāvējām katrs savu komandu. Es Zidānu cienu kā profesionāli." Uz nenopietnu jautājumu, vai Zidāna kļūšana par "Real" treneri ir laba vai slikta ziņa Barselonai, Enrike vien nosmēja: "To mēs redzēsim sezonas beigās."

Tāpat Enrikem tika prasīts, vai "Atletico" ir pelnījusi uzslavas par kārtējo sezonu, kurā šis klubs spēj sacensties ar "Barcelona" un "Real" - grandiem, kuru budžets ir nesamērīgi lielāks. Enrike: "Nevienā brīdī neesmu "Atletico" norakstījis kā titula pretendentus. Viņi ir izveidojuši neticamu identitāti kopš Simeones ierašanās, jūtami pastiprinājuši sastāvu, iztērējuši naudu - jā, mazāk nekā mēs, taču tik un tā arī viņi ir iztērējuši daudz. Viņiem ir iespaidīga komanda."

Izmantotie resursi:AS.com - Diario online deportivo. Fútbol, motor...Dartija, sporta un atpūtas kooperatīvā sabiedrība Iecava, Grāfa laukums 7, Iecavas n., LV-3913
Semenkovs Vjačeslavs Bokss, Taekvondo, Kikbokss, MMA
FTA
Reģistrēties