16.01.2017. 22:49

Latvijas hokejists Zemgus Girgensons šovakar spēlēja trešajā uzbrucēju virknējumā kopā ar Evanderu Keinu un Braienu Džiontu. Latvietis laukumā pavadīja 14:52 minūtes, no kurām 50 sekundes cīnījās skaitliskajā mazākumā. Zemgus uzvarēja 42% iemetienu, tomēr ne reizi nemeta pa vārtiem, neveica spēka paņēmienus un ar rezultativitātes punktiem neizcēlās, kā arī spēli noslēdza neitrāls.

Jāpiebilst, ka viņa maiņa kopumā šovakar bija ļoti pasīva, jo visi trīs kopā izpildīja tikai vienu metienu, kamēr Džeks Aikels viens pats 10 reizes pārbaudīja pretinieku vārtsargu. Bez punktiem šajā mačā palika arī pirmās maiņas uzbrucējs Raiens O'Railijs, Mets Mulsons, Kals O'Railijs, Džionta un Keins.

Bufalo ''Sabres'' aizvadītajā mačā rādīja ne to labāko sniegumu un piekāpās Karolīnas ''Hurricanes'' 2:5. Šovakar ''Sabres'' sastāvā atgriezās Tailers Eniss, kurš traumas dēļ bija izlaidis pēdējās 30 spēles. Viņš spēli uzsāka uzreiz pirmajā maiņā kopā ar Raienu O'Railiju un Kailu Okposo, tādējādi nobīdot aizvadītā mača pirmās maiņas uzbrucēju Viljamu Karjē uz ceturto uzbrucēju virknējumu.

Tāpat sastāvā pēc trīs spēļu izlaišanas atgriezās vārtsargs Robins Lēners, kurš iepriekš bija saslimis, bet šovakar aizvadīja pilnu maču.

Bufalo spēli sāka vareni, gūstot vārtus jau 19. sekundē. Par šādu pavērsienu parūpējās Eniss, kurš savāca Okposo izcīnīto ripu un ar asu metienu eleganti ripu iešāva augšējā stūrī – 0:1.

Mājinieki bija uzņēmuši labu tempu un pēc brīža guva vēl vienus vārtus. Šoreiz pēc teicamām Džeika Aikela darbībām precīzs bija Tailers Feduns, tomēr Bufalo prieki bija īsi. Tiesnesis vārtus neieskaitīja, jo iepriekš bija aizturētais sods un kāds no Dalasas hokejistiem pirms tam pieskārās ripai.

Mājinieki nenokāra galvas un nopelnītajā vairākumā teicamā metiena pozīcijā nonāca Džeiks Makeibs, kurš, atrodoties aci pret aci ar vārtsargu, notēmēja un precīzi raidīja ripu vārtos – 0:2. Tie bija pirmie Makeiba vārti šosezon.

Dalasa gan nedaudz apslāpēja Bufalo emocijas, jo pēc Jirži Hudlera metiena Radeks Faksa pacīnījās vārtu priekšā un panāca 1:2. Pirmā trešdaļa noslēdzās, taču ievērības cienīgs bija fakts, ka ''Sabres'' izpildīja kopumā 32 metienus vārtu virzienā (t.s. bloķētie un garām vārtiem), kas bija šīs sezonas labākais rādītājs.

Otrajā trešdaļā Dalasai visai ātri izdevās gūt vārtus, un to paveica Patriks Īvess, taču Dens Bailsma izmantoja ''Coach Challenge'' un lika tiesnešiem izvērtēt, vai šajā epizodē ''Stars'' hokejists, ieslidojot zonā, neatradās aizmugurē. Bailsmas aizdomas izrādījās pamatotas, jo tiešām bija aizmugure un vārti netika ieskaitīti.

Nedaudz vēlāk Bufalo vēlreiz parūpējās, lai ripa atrastos aiz Kari Lehtonena muguras. Šoreiz pēc Okposo metiena Sems Reinhārts pie vārtiem pacīnījās pa ripu un tā veiksmīgi uzkrita tieši uz lāpstiņas Aikelam, kurš meta tukšos un panāca 1:3.

Trešajā trešdaļā Dalasa centās uzbrukt vairāk, tomēr spēle bija līdzīga un labas iespējas gūt vārtus bija kā vienai, tā otrai komanda. ''Stars'' vairāk kā divas minūtes pirms pamatlaika beigām noņēma vārtsargu, laukumā laižot sesto spēlētāju, tomēr desmit sekundes pirms beigām ripu ieguva Aikels, kurš to raidīja tukšos vārtos un palīdzēja savai komandai svinēt pārliecinošu uzvaru - 1:4.

Vārti: 0:19 Eniss 0:1, 12:34 Makeibs 0:2, 15:14 Faksa (Hudlers) 1:2, 27:07 Aikels (Okposo, Reinhārts) 1:3, 59:50 Aikels 1:4Metieni: 32:29Soda minūtes: 6:2Vārtsargi: Kari Lehtonens – Robins Lēners