04.02.2015. 17:50
Latvijas sieviešu tenisa izlase trešdien Budapeštā ar sagrāvi pirmajā vienspēlē pret Beļģiju sāka cīņas Federācijas kausa Eiropas/Āfrikas zonas 1. grupā. Pirmo reizi izlases sastāvā piedaloties vienspēlē, Dārta Elizabete Emuliņa ar 1:6, 0:6 bez jebkādiem variantiem piekāpās Elisonai van Ujtvankai.

Abām komandām pirmajā mačā kājas savainojumu dēļ nevar palīdzēt viena no divām vadošajām tenisistēm – mums pirmā rakete Diāna Marcinkeviča, bet Beļģijai valsts otrā labākā tenisiste Janīna Vikmaijere.

Tādējādi pie spēlēšanas jau turnīra pirmajā dienā tika Latvijas komandas trešā tenisiste Dārta Elizabete Emuliņa. Viņai šodien bija debija izlases sastāvā vienspēlēs. Pagājušajā gadā viņa debitēja dubultspēlēs, ar Aļonu Ostapenko nospēlējot piecus geimus pret rumānietēm Simonu Halepu un Soranu Kirsteju. Toreiz uzvara ar 2:3, pretiniecēm izstājoties.

Emuliņa serves geimos punktus pārsvarā krāja, pateicoties labai pirmajai servei. Van Ujtvanka dažreiz tai netika klāt vai arī nespēja atsist laukumā. Savukārt garajās izspēlēs nācās paļauties uz pretinieces kļūdām. Tieši tādā veidā Latvijas tenisiste ieguva vienīgo geimu, kad 1. setā rezultāts bija 0:3.

Šodien paredzēta vēl viena vienspēle (Ostapenko pret Kirstenu Flipkensu), kurai sekos dubultspēle. Latvija rīt sacentīsies ar Horvātiju, bet parīt tiksies ar Izraēlu. Jāizvairās no pēdējās vietas grupā, pretējā gadījumā atkal būs jāpiedalās pārspēlē par tiesībām arī nākamajā gadā startēt šajā līmenī.

Latvija Beļģija Horvātija Izraēla
Diāna Marcinkeviča (262.) Kirstena Flipkensa (59.) Donna Vekiča (88.) Šahara Pēra (113.)
Aļona Ostapenko (266.) Janīna Vikmaijere (66.) Ana Konjuha (99.) Jūlija Gluško (146.)
Dārta Elizabete Emuliņa (-) Elisona van Ujtvanka (102.) Ana Vrļiča (223.) Kerena Šlomo (1100.)
Ana-Sofija Mestaha (105.) Darija Juraka (-) Aļona Puškarevskī (1148.)

Iekavās norādīta tenisistu vieta vienspēļu rangā. Ir komandas, kurās viena vai pat divas spēlētājas ir dubultspēļu speciālistes, bet vienspēļu rangā neatrodas. Piemēram, Horvātijas sastāvā Darijai Jurakai ir 55. vieta dubultspēļu reitingā.Čigurs Antons Čigurs Antons Džudo, Sambo
FTA
Reģistrēties