29.11.2014. 13:52
Latvijas kamaniņu braucēja Elīza Tīruma sestdien Pasaules kausa sezonas pirmajā posmā, kas norisinās Īglsas trasē Austrijā, izcīnīja astoto vietu.

• Tīrumai otrā vieta Nāciju kausā vakar
  • Ulla Zirne: Ar Tīrumu viena par otru fanojam 2014. g. 5. oktobris

Pirmo braucienu latviete veica 40,244 sekundēs, kas tobrīd viņai deva devīto pozīciju. Taču otrajā braucienā viņai izdevās savu sniegumu uzlabot un finišēt pēc 40,182 sekundēm, kas viņai ļāva pakāpties par pozīciju arī summā.

Otrajā braucienā Tīrumas uzrādītais laiks bija septītais labākais starp visām sportistēm.

Savukārt par sezonas pirmā posma uzvarētāju kļuva šī gada Soču olimpisko spēļu čempione Natālija Geisenbergere no Vācijas, kura Tīrumu apsteidza par 0,604 sekundēm.

Otrajā vietā tikmēr ierindojās cita Vācijas kamaniņu braucēja Dajana Eitbergere, kura no tautietes atpalika par 0,209 sekundēm, bet trešā bija vēl viena vāciete Tatjana Hifnere.

Tikmēr mazāk veiksmīgi veicās Ullai Zirnei, kura pēc pirmā brauciena bija 18.vietā, bet otrajā braucienā savu sniegumu nespēja uzlabot, saglabājot to pašu pozīciju, līderei summā zaudējot 1,068 sekundes. Viņai uzreiz 19.pozīcijā sekoja arī Kendija Aparjode, kura uzvarētājai zaudēja 1,073 sekundes.

Pirms tam piektdien Nāciju kausā, kas ir kā Pasaules kausa kvalifikācijas sacensības, Tīruma izcīnīja otro vietu, Zirne ierindojās 11.pozīcijā, bet Aparjode finišēja 14.vietā, pamatsacensības sasniedzot kā pēdējā. Pasaules kausa posmā no Latvijas sportistēm nepiedalījās vienīgi Alise Evelīna Mitkus, kura 34 dalībnieču konkurencē ierindojās 28.vietā.

Savukārt vīriešu divnieku ekipāžas pirmo braucienu sestdien sāks plkst.13.15.

Abas Latvijas ekipāžas - Andris un Juris Šici, kā arī Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš - jau automātiski bija kvalificējušās pamatsacensībām.

Posma turpinājumā svētdien trasē dosies kungi, kā arī tiks aizvadītas sprinta Pasaules kausa pirmās sacensības.

Nākamie divi posmi jau risināsies Ziemeļamerikā, bet pēc gadu mijas gaidāmi vēl seši posmi. Savukārt šīs sezonas svarīgākās sacensības būs pasaules čempionāts, kas 14. un 15.februārī notiks Siguldā.

Šīgada Soču olimpiskajās spēlēs tieši kamaniņu braucēji izcīnīja divas no četrām Latvijas godalgām - Jura un Andra Šicu ekipāža bija trešā labākā divnieku sacensībās, bet Šici kopā ar Elīzu Tīrumu un Mārtiņu Rubeni izcīnīja bronzu arī komandu stafetē.

Savukārt pagājušās sezonas Pasaules kausa kopvērtējumā vīriem Rubenis, Inārs Kivlenieks un Kristaps Mauriņš ierindojās otrajā desmitā, brāļi Šici divnieku sacensībās bija devītie labākie, bet dāmām Elīza Tīruma ierindojās 15.vietā. Stafetes sacensībās Latvija ieņēma kopvērtējuma piekto vietu.

Starpsezonā no Latvijas izlases sportistiem savu karjeru noslēdzis vien pieredzējušais Rubenis, bet viņa vietā vīriešu izlasi papildinājis Rozītis. Iespējams, ka divkārtējais olimpiskais medaļnieks Rubenis sezonas gaitā pievienosies Latvijas izlasei, tomēr pagaidām vēl nav zināms kādā statusā.

Par Latvijas izlases galveno treneri šosezon kļuvis Kaspars Dumpis, kurš aizstājis ilgus gadus šajā amatā aizvadījušo Pēteri Cīmani.