01.12.2017. 18:10

„Kā šāda situācija varēja rasties? Godīgi sakot, nezinu, patiešām nezinu. No manas puses, protams, ir neizpratne par šādu lēmumu,” sacīja Zintis Ekmanis. „Galvenais pamatojums ir tāds, ka vēl nav saņemts izsmeļošs lēmums no SOK par Krievijas sportistu diskvalifikācijām.” Kad tika atgādināts, ka šāds lēmums nebija pieejams arī tad, kad Krievijas sportistiem IBSF piesprieda pagaidu diskvalifikācijas, Ekmanis smejoties atbildēja: „Nu, ko es varu pateikt kā vien to, ka nezinu. Nesaprotu, kā tā var būt.”

„Taisnība, ka citas starptautiskās federācijas identiskā situācijā rīkojušās citādi,” piekrita Ekmanis. „Slēpotāji arī nogaidīja līdz brīdim, kad saņēma izsmeļošu lēmumu no SOK un tad piesprieda diskvalifikāciju. FIS pēc tam vēl pauda pārsteigumu, cik trakas lietas tajā SOK pamatojumā sarakstītas.”

Par to, vai IBSF šodienas lēmumā savu lomu nav nospēlējuši federācijas sponsori un Krievijas puses ietekme, Ekmanis nevēlējās izteikties: „Nekā konkrēta es par to nevaru apgalvot, tādēļ arī nevēlos mētāties apvainojumiem, ko nevaru pamatot. Vēlreiz gan jāsaka, ka no manas puses ir neizpratne par šādu lēmumu. Saku neizpratne, lai neteiktu vairāk.”

Ekmanis piekrita, ka ļoti iespējama situācija, ka līdz nākamajam Pasaules kausa posmam nākamajā nedēļas nogalē viss var atkal mainīties un diskvalifikācija var tikt atkal atjaunota: „Tas lielā mērā atkarīgs no SOK izvērstā lēmuma publicēšanas laika.”

Ja diskvalifikācija netiks atjaunota, tad Krievijas sportisti būs tiesīgi piedalīties Vinterbergas posmā. Ekmanis nezināja paskaidrot, vai viņu rezultāti tādā gadījumā vēlāk netiktu anulēti, bet arī piebilda, ka tas nav viņa prioritāšu saraksta augšgalā: „Nezinu tik sīki par juridiskajām niansēm un pārāk arī mani tas nesatrauc. Tāpat galvenās ir olimpiskās spēles, un par tām viss ir skaidrs, no tām minētie Krievijas sportisti ir diskvalificēti. Bet Pasaules kausā – trīs gadus esam šādi nobraukuši, gan jau nobrauksim arī tagad vēl dažus posmus, cik nu vajadzēs. Tā ka šī situācija nav nekas īpašs, tikai parāda pašas IBSF līmeni.”

Ekmanis arī uzsvēra šodien notikušās IBSF noklausīšanās īpatnību, sakot, ka tajā piedalījās tikai juristi, nevis bobsleja sabiedrības pārstāvji. „IBSF juristi tikās ar Krievijas sportistu advokātiem. Savā ziņā jau var teikt, ka šis lēmums tādēļ pieņemts bez konteksta ņemšanas vērā, bet, kā jau teicu, ir daudzas lietas, ko es šeit nesaprotu, tāpēc labāk nemētāšos vārdiem.”MS GYM, SIA Jaunā 16, Jēkabpils, LV-5201
Semenkovs Vjačeslavs Bokss, Taekvondo, Kikbokss, MMA
FTA
Reģistrēties