23.01.2017. 14:39

Pilna vērsija:

, LSM.LV - Sports

Ekmanis lūko starptautiskā līmenī savākt domubiedru grupu, kas izdarītu nelielu spiedienu uz Starptautisko bobsleja un skeletona federāciju (IBSF). Tas nav viegls ceļš, un pašlaik ir tikai diskusijas sākums, sacīja Ekmanis. Nav arī daudz nacionālo federāciju, kas tik ļoti iedziļinās tehnikas niansēs. 

Pašlaik bobslejā slidu ietekme uz rezultātu kļūst pārāk liela, uzskata Ekmanis. Uz ātrām izmaiņām viņš gan necer, jo savulaik pagāja astoņi gadi, lai Vācijas bobslejistiem aizliegtu kamanās izmantot kustīgās asis. Turklāt pašlaik nav iespējams izkontrolēt, vai netiek veikta kāda neatļauta slidu apstrāde.

Ekmanis tomēr ir apņēmies panākt, lai IBSF viņā ieklausās un nodrošina vienādus spēles noteikumus. Pašlaik arī skatītājiem esot redzams, ka kamanu slidas izšķir ļoti daudz, lai gan teorētiski tās visas ir izgatavotas no viena un tā paša metāla.

Ekmanis arī atgādināja, ka Latvijas bobslejistu tehniskā jaunrade tikusi nīdēta bez kompromisiem, un savulaik kādus astoņus izstrādātus jaunus modeļus aizliedza jau pēc pirmās to sezonas. 

Nedēļas nogalē Latvijas sportisti startēs Pasaules kausa posmā Kēnigszē trasē, Vācijā, kur februāra otrajā pusē risināsies pasaules čempionāts. Tehniski sarežģītā Kēnigszē latviešiem it kā nav tā parocīgākā trase, tomēr Ekmanis ir optimistiski noskaņots, lai arī sagaida, ka vāciešiem labāk zināmajā trasē ar viņiem ļoti būs jārēķinās. Bulduru Sporta klubs Vienības prospekts 6, Jūrmala, LV-2010
Semenkovs Vjačeslavs Bokss, Taekvondo, Kikbokss, MMA
FTA
Reģistrēties