02.07.2014. 12:14
Formula 1 varētu zaudēt vienu no leģendārākajām sacīkšu trasēm pasaulē, apstiprinājis čempionāta īpašnieks Bernijs Eklstouns.

Monca ir viena no nedaudzajām trasēm F1 kalendārā, kas dēvējama par patiesi leģendāru. "Grand Prix" posmi šeit notiek jau kopš čempionāta dzimšanas 1950. gadā, tomēr var gadīties, ka vairāk par trim sacīkstēm Moncā nenotiks, brīdina Eklstouns.

"Itālijā sacensību apmeklējums ir zemāks nekā jebkur," viņš stāsta intervijā "La Gazzetta dello Sport".

Viņš norāda, ka tagadējais līgums, kas ir spēkā līdz 2016. gadam, priekšlaicīgi netiks lauzts, tomēr tālāka nākotne neesot "laba".

"Es nedomāju, ka mēs slēgsim jaunu līgumu," brīdina Eklstouns. "Pēdējais, ko noslēdzām, mums bija kā katastrofa, ja runājam par komerciālo pusi. Pēc 2016. gada - visu labu."

Tiek ziņots, ka Itālijas "Grand Prix" nepazudīs no F1 kalendāra, taču mājvietu tā varētu rast Mudžello trasē. Nav noslēpums, ka tur F1 posmu vēlas redzēt arī "Ferrari" komandas prezidents Luka di Montedzimolo, lai gan Eklstouns noliedz, ka šajā sakarā jau būtu notikušas kādas pārrunas.

Moncas cerības pasliktina fakts, ka Itālijā ir strauji krities F1 sacīkšu skatītāju skaits ne vien klātienē, bet arī televīzijā. Eklstouns skaidro, ka uzlabojumi varētu tikt panākti vien tādā gadījumā, ja "Ferrari" komanda sāktu izcīnīt dubultuzvaras kvalifikācijas un sacīkstēs.

Itālijas "Grand Prix" izcīņa notikusi ik sezonu jau kopš 1950. gada un tikai 1980. gadā nenotika Moncā. Tāpat Itālijas teritorijā vēl ne tik senā pagātnē notika Sanmarīno "Grand Prix" posms.

Izmantotie resursi:autosport.com - the authority on Formula One,...Motorsport.com | Racing News, Race Results -...CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga
Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana
FTA
Reģistrēties