10.07.2015. 13:03
Latvijas augstlēcēja Undīne Dindune un 800 metru skrējējs Mārtiņš Karlsons šodien startēja Eiropas U23 čempionātā vieglatlētikā. Abi sportisti nespēja kvalificēties nākamajai kārtai.

Undīne Dindune augstlēkšanas sektorā ar pirmo piegājienu pārvarēja 1,65 un 1,70 metru augstumu, bet 1,75 metru robeža palika nepārspēta. Savā kvalifikācijas grupā latviete palika dalītā 11. vietā un finālsacensībās nepiedalīsies. Viņa personiskais rekords ir 1,86 metri, kas bija fināla normatīvs, bet šosezon ir lēkts 1,77 metru augstumā. Summā dalīta 24. vieta 26 dalībnieču ieskaitē.

800 metru sacensībās pēdējais (30 sportistu ieskaitē) palika Mārtiņš Karlsons, kurš veica distanci vienā minūtē un 54,54 sekundēs. No priekšpēdējās vietas Karlsons atpalika deviņas sekundes simtdaļas. 21 gadu vecais sportists šosezon ir skrējis ātrāk nekā vienā minūtē un 52 sekundēs – 1:51.63 ir viņa personiskais rekords.

Igaunijas galvaspilsētā Tallinā notiekošajā Eiropas U23 čempionātā Latviju pārstāv 20 sportisti, taču čempionāta normatīvus izpildījuši tikai seši: Alberts Blajs 3000m šķēršļu skrējienā, Gatis Čakšs šķēpmešanā, Jānis Svens Grīva šķēpmešanā, kā arī Gunta Latiševa-Čudare 200 un 400m skrējienos, Linda Ozola lodes grūšanā un Katrīna Sirmā šķēpmešanā. Starp medaļu pretendentiem kotējas tikai šķēpmetējs Čakšs.

Izmantotie resursi:Tallinn 2015