21.07.2016. 23:01
Ceturtdien UEFA Eiropas U19 čempionātā, kas norisinās Vācijā, tika aizvadītas pusfināla spēles, pēc kurām noskaidrojās, ka svētdien lielajā finālā savā starpā spēkiem mērosies Itālijas un Francijas juniori.

Eiropas U19 čempionāta finālturnīrs Vācijā sākās 11. jūlijā un dalību tajā uzsāka astoņas komandas. Tās bija sadalītas divās grupās pa četrām un labākās divas no katras grupas iekļuva pusfinālā, savukārt trešo vietu izcīnījušās vienības izspēlēja vienīgo atlikušo ceļazīmi uz U20 Pasaules kausu, kas nākamgad paredzēts Dienvidkorejā.

A grupā uzvaru svinēja Portugāle, kas ar 4:3 pieveica Vāciju, bet pret austriešiem (1:1) un itāliešiem (1:1) spēlēja neizšķirti. Otrā palika Itālija, kam vienīgā uzvara pret Vāciju (1:0), bet neizšķirts ne tikai pret Portugāli, bet arī Austriju (1:1). Vāciešiem visvairāk zaudējumu grupā (0:1 pret Itāliju un 3:4 pret Portugāli), tomēr trešā vieta grupā, jo austrieši apspēlēti pārliecinoši (3:0).

B grupā Anglija uzvarēja gan Franciju (2:1), gan Nīderlandi (2:1), gan arī Horvātiju (2:1), finišējot pirmajā vietā. Savukārt francūžiem pēc zaudējuma angļiem sekoja uzvaras pār Horvātiju (2:0) un Nīderlandi (5:1), kas ļāva starpfinišu sasniegt otrajā vietā. Trešā palika Nīderlande, kas ar 3:1 jau pirmajā dienā sakāva horvātus.

Cīņā par nosacīto piekto vietu jeb ceļazīmi uz Pasaules kausu Vācija pēc pirmā puslaika izskaņā gūtajiem vārtiem lielāko atlikušā pamatlaika daļu atradās vadībā. Tomēr 81. minūtē nīderlandieši izlīdzināja un 88. minūtē pat izvirzījās vadībā (2:1). Kas jau šķita kā traģēdija, vien pēc divām minūtēm atkal pārvērtās cerībā, jo Suats Serdars atjaunoja līdzsvaru pamatlaika pašās beigās (2:2). Papildlaika sestajā minūtē "Karlsruher" audzēknis Marvins Mēlers atguva vadību mājiniekiem, taču tai nebija lemts būt ilgai - 111. minūtē Nīderlande vēlreiz panāca izlīdzinājumu (3:3). Uzvarētāja noskaidrošana tika atlikta uz pēcspēles sitieniem, un tajos sekmīgāki izrādījās mājinieki vācieši (5:4), svinot uzvaru arī visā mačā un tiekot pie ceļazīmes uz Pasaules kausu.

Savukārt pusfinālos Manheimā drāmas bija jūtami mazāk. Itālieši, pateicoties 11 metru soda sitienam, jau 27. minūtē izvirzījās vadībā, bet 60. minūtē "Inter" jaunais aizsargs Federiko Dimarko guva arī otros Itālijas vārtus, panākot jau 2:0. Izskaņā gan itālieši sev sagādāja galvassāpes, kad Alberto Piki ieraidīja bumbu savos vārtos, taču uzvara neizpalika - 2:1 un Itālija iesoļoja finālā kā pirmā.

Otrā fināliste tika noskaidrota Portugāles un Francijas cīņā. Pedru Pačeku jau trešajā minūtē izvirzīja vadībā portugāļus, bet francūžiem bija vajadzīgas vien septiņas minūtes, lai atjaunotu neizšķirtu (1:1). Otrajā puslaikā, pateicoties "Monaco" uzbrucēja Kiliana Mbapes diviem vārtu guvumiem, francūži pārņēma un nostiprināja vadību, izcīnot uzvaru ar rezultātu 3:1. Fināls paredzēts svētdien 21:30 Sinsheimā.

Šobrīd labākā vārtu guvēja godu dala divi Francijas izlases uzbrucēji - jau minētais Mbape un Žans Kevins Ogustīns no "Paris Saint-Germain", abiem izdevies pretinieku vārtsargus pārspēt pa piecām reizēm. Itālietim Dimarko par vieniem gūtiem vārtiem mazāk.

Ogres namsaimnieks, SIA, Struktūrvienība Neptūns Meža prospekts 9, Ogre, Ogres n., LV-5001
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa