07.07.2012. 09:29
Talantīgā Krievijas tāllēcēja Darja Kļišina, kura pērn uzvarēja Eiropas čempionātā telpās un Eiropas U-23 čempionātā, Krievijas čempionātā ieņēma tikai piekto vietu, tādejādi netiekot uz olimpiskajām spēlēm Londonā.

Jāpiebilst, ka pirmo triju vietu ieguvējas automātiski olimpiskajām spēlēm nekvalificējas, taču Krievijas izlases treneri šoreiz nolēma ievērot sportisko principu un sūtīt uz Londonu trīs labākās Krievijas čempionātā – Jeļenu Sokolovu (7.06), Annu Nazarovu (6.88) un Ludmilu Koļčanovu (6.87). Ārpus labāko trijnieka palika gan pasaules vicečempione Olga Kučerenko (6.81), gan Eiropas U-23 čempione, viena no perspektīvākajām vieglatlētēm, 21 gadu vecā Darja Kļišina.

Krievijas izlases galvenais treneris Valentīns Maslakovs atzina, ka olimpiešu izvēlē viegli nav gājis: "Par dažām pozīcijām mums bija strīdi. Piemēram, tika piedāvāts Koļčanovas vietā paņemt Kļišinu. Veselu diennakti dažādi pārstāvji vērsās pie mums ar lūgumiem, kas saistīti ne tikai ar Kļišinu. Taču es uzstāju uz sportisko principu."

Interesanti, ka Krievijas čempionāts kļuva par šīs sezonas pirmajām sacensībām Kļišinai, kura tiek uzskatīta par seksīgāko Krievijas sportisti. Sportistes personiskais rekords ir 7.05 metri, sasniegts 2011.gadā.

Krievijas izlases sastāvs Londonas olimpiskajām spēlēm apskatāms ŠEITAglonas vidusskolas sporta halle Aglona, Daugavpils 6b, Aglonas p., Aglonas n., LV-5304
Čigurs Antons Čigurs Antons Džudo, Sambo
FTA
Reģistrēties