14.07.2016. 23:15
Latvijas futbola klubs «Jelgava» ceturtdien UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīra otrās kārtas pirmajā mačā izbraukumā nospēlēja 0:0 (0:0) ar Slovākijas vicečempioni Bratislavas «Slovan».

Otrās kārtas dueļos uzvarētāju noteiks divu spēļu summā. Atbildes spēles paredzētas 21.jūlijā.

«Jelgavas» un «Slovan» komandu cīņa iesākās mierīgā gaisotnē, abām vienībām neradot bīstamas situācijas pie pretinieku vārtiem. Mača 32.minūtē lieliska iespēja atklāt cīņas rezultātu bija Latvijas kluba futbolistam Daniilam Turkovam, taču viņa sitiens no pāris metru attāluma bija stipri pāri vārtiem. Uzreiz pēc tam slovāki atbildēja ar nesekmīgu pretinieku.

Pirmā puslaika beigās spēle bija aktivizējusies, turklāt no soda laukuma vidus ar galvu pa vārtiem sita jelgavnieku kapteinis Gints Freimanis, bet arī šoreiz bumba lidoja pāri vārtiem. Tiesa, pirmajā puslaikā rezultāts tā arī netika atklāts.

Otrajā puslaikā spēles ritējums būtiski nemainījās, jo abas vienības cīņu aizvadīja līdzvērtīgi. Tiesa, nedaudz vairāk tomēr uzbruka «Slovan», kuriem bija pāris atzīstamas iespējas izcelties, taču tās netika izmantotas, kā arī sekmīgi vārtos darbojās Kaspars Ikstens. Tieši jelgavnieku vārtsargs pamatlaika beigās vairākas reizes iesaistījās spēlē, lai atvairītu slovāku sitienus.

Arī pašās spēles beigās Bratislavas klubs centās saraustīt «Jelgavas» aizsardzību, taču viesi spēlēja aukstasinīgi un mierīgi, neļaujot «Slovan» gūt vārtus.

UEFA Eiropas līgas pirmajā kārtā «Jelgava» divu spēļu summā ar 5:4 pārspēja Islandes vienību Koubavogiras «Breidablik». Pirmajā spēlē jelgavnieki izbraukumā nenosargāja divu vārtu pārsvaru, taču uzvarēja ar 3:2, bet atbildes mačā savā laukumā izdevās atspēlēties un cīnīties neizšķirti 2:2.

Jelgavnieki pirms Eirokausiem sastāvu papildināja ar ilgstoši Latvijā dzīvojošo lietuvieti Mindaugu Grigaraviču, kurš pirmajā mačā pret «Breidablik» guva vārtus un asistēja divos komandas biedru vārtu guvumos, un arī atbildes spēlē viņš bija viens no aktīvākajiem Latvijas kluba rindās.

«Slovan» otrajā kārtā izdevās iekļūt bez atbildes spēles. «Slovan» pirmajā mačā cīnījās neizšķirti 0:0 pret Albānijas komandu Tirānas «Partizani», taču šī vienība pārcelta uz UEFA Čempionu līgu, jo par spēļu sarunāšanu no šī turnīra tika diskvalificēta Albānijas čempionvienība Korčas «Skenderbeu».

«Jelgava» savā jaunāko laiku vēsturē Eirokausos spēlē ceturto reizi un pērn pirmoreiz pārvarēja UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas pirmo kārtu, kad pārspēja finansiāli krietni turīgāko bulgāru vienību Lovečas «Litex», bet otrajā kārtā zaudēja Maķedonijas komandai Skopjes «Rabotnički».

«Slovan» aizvadītajā sezonā kļuva par savas valsts vicečempioniem, kā arī zaudēja Slovākijas kausa izcīņas finālā. Komanda septiņus gadus pēc kārtas ir spēlējusi Eirokausos, pērn Eiropas līgā aizkļūstot līdz trešajai kvalifikācijas kārtai, bet 2014./2015.gada sezonā iekļūstot Eiropas līgas grupu turnīrā, pirms tam aizcīnoties līdz izšķirošajai kvalifikācijas kārtai Čempionu līgā. Šīs sezonas Slovākijas čempionāts sāksies vien šajā nedēļas nogalē.

Savu UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīra otrās kārtas maču ceturtdien aizvada arī «Ventspils», kas viesos spēkojas ar Skotijas vicečempioni «Aberdeen».

Lai sasniegtu UEFA Eiropas līgas grupu turnīru, jāpārvar ne tikai trīs kvalifikācijas kārtas, bet arī vēlāk sekojošā «play-off» kārta.

Citronmuiža, biedrība Rauna, Vidzemes 13-7, Raunas p., Raunas n., LV-4131
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa