12.02.2015. 08:34
Pēc tam, kad trešdienas vakarā noslēdzās ULEB Eiropas kausa Last32 turnīrs, kļuva zināmi izslēgšanas turnīra pirmās kārtas jeb astotdaļfināla dueļi. Jāņa Strēlnieka Bambergas "Brose Baskets" būs jāmēģina tikt galā ar Krasnodaras "Lokomotiv Kuban", savukārt Rolanda Freimaņa Kazaņas "Unics" sacentīsies ar itāliešu "Cantu".

Cīņu par ULEB Eiropas kausu rudenī uzsāka 36 komandas, kas izspēlēja regulāro turnīru. Pēc tā sacensības turpināja 24 komandas, kam pievienojās astoņas no Eirolīgas izkritušās komandas. Last32 turnīrā astoņās grupās tika noskaidrotas pa divām labākajām komandām, kas uzsāks izslēgšanas turnīru.

Jāņa Strēlnieka pārstāvētā Bambergas "Brose Baskets" K grupā palika otrajā vietā (3-3) un astotdaļfinālā tiksies ar N grupas uzvarētāju (6-0) Krasnodaras "Lokomotiv Kuban". Krievijas klubs tiek uzskatīts par vienu no galvenajām favorītēm uzvarai visā turnīrā.

Cita favorīte ir Kazaņas "Unics", ko kopš februāra sākuma pārstāv Latvijas valstsvienības spēka uzbrucējs Rolands Freimanis, uzvarēja G grupā (4-2). Astotdaļfinālā kazaņiešiem pretī nāks itāliešu "Cantu", kas palika otrā J grupā (3-3).

Sanda Buškevica trenētā Viļņas "Lietuvos Rytas" bija otra labākā komanda L grupā (3-3) un astotdaļfinālā centīsies uzveikt M grupas uzvarētāju (6-0) "Pinar Karšiyaka" no Turcijas.

Izslēgšanas turnīrā uzvarētājs tiks noskaidrots divu spēļu summā. Grupu uzvarētājām būs priviliēģija aizvadīt otrās spēles savā laukumā.