25.09.2016. 23:49
Slovākijas hokejists Tomāšs Tatars svētdien Toronto guva uzvaras vārtus papildlaikā, bet Eiropas izlase sagādāja vēl vienu pārsteigumu un sensacionāli iekļuva Pasaules kausa izcīņas finālā, kur tiksies ar Kanādu.

Eiropas izlase, kas ir sastādīta no astoņu valstu hokejistiem, pusfināla cīņā ar 3:2 (0:0, 1:1, 1:1, 1:0) uzvarēja Zviedriju.

Tatars kļuva par spēles lielāko zvaigzni, jo šajā mačā guva divus vārtus.

Saistītie raksti

Rezultātu spēles 23.minūtē atklāja zviedri, kad precīzs bija Niklass Bekstrēms, taču trīs ar pusi minūtes pirms otrā pārtraukuma līdzsvaru atjaunoja slovāks Mariāns Gāborīks, tobrīd abām komandām spēlējot pa četriem laukuma spēlētājiem.

Jau trešā periodā 12.sekundē Tatars vadībā izvirzīja Eiropas izlasi, taču zviedri četras minūtes un 32 sekundes pirms pamatlaika beigām panāca 2:2, kad precīzs bija Ēriks Kārlsons.

Pamatlaikā uzvarētājs netika noskaidrots, bet pagarinājuma ceturtajā minūtē atkal izcēlās Tatars, kuram asistēja norvēģis Matss Cukarello un slovēnis Anže Kopitars. Eiropas izlase izmantoja zviedru vārtsarga Henrika Lundkvista diezgan pārdrošu izgājienu aiz vārtiem, jo pieredzējušais ripu ķērājs īsti vairs nepaguva atgriezties sava cietokšņa tālajā stūrī, kur ripu saņēma 25 gadus vecais Detroitas «Red Wings» uzbrucējs Tatars.

Eiropas izlases vārtos teicami darbojās slovāks Jaroslavs Halāks, kurš atvairīja 37 no 39 metieniem.

Pasaules kausa finālsērijas pirmā spēle starp Kanādu un Eiropas izlasi notiks otrdien, otrais mačs sērijā līdz vienas komandas divām uzvarām tiks aizvadīts ceturtdien, bet ja būs nepieciešama trešā spēle, tā notiks 1.oktobrī.

LETA jau ziņoja, ka Kanādas hokeja izlase sestdien ar teicamu sniegumu trešajā periodā pārspēja Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenēto Krievijas valstsvienību.

Kanādieši svinēja uzvaru ar 5:3 (1:0, 1:2, 3:1).

Uzvarētājiem divus vārtus guva Breds Maršāns, bet pa reizei precīzi bija Sidnijs Krosbijs, Korijs Perijs un Džons Tavaress.

Krosbijs atdeva arī divas rezultatīvas piespēles, bet maiņa Maršāns - Krosbijs - Patrīss Beržerons kopā nopelnīja septiņus rezultativitātes punktus.

Rezultātu pirmajā periodā atklāja Krosbijs, bet otrajā trešdaļā iniciatīvu pārņēma Krievija, jo Ņikita Kučerovs 29.minūtē panāca izlīdzinājumu, bet Jevgēņijs Kuzņecovs vēl pēc astoņām minūtēm panāca jau 2:1 Krievijas labā. Tiesa, minūti vēlāk Maršāns atjaunoja neizšķirtu un otrajā atpūtā abas komandas devās pie neizšķirta rezultāta 2:2.

Pēdējais spēles nogrieznis sākās ar Kanādas ofensīvu, deviņu minūšu laikā gūstot trīs vārtus, kad precīzi meta Maršāns, Perijs un Tavaress. Krievijas centieni atspēlēties bija nesekmīgi, jo viņiem trešos vārtus izdevās iemest tikai deviņas sekundes pirms pamatlaika beigām, kad izcēlās Artemijs Panarins.

LETA jau ziņoja, ka Kanāda uzvarēja A apakšgrupā, kurā izcīnīja trīs uzvaras trīs spēlēs un sešus punktus, kamēr otrā palika Eiropas izlase, kas tika pie četriem punktiem. Tikmēr Čehijai sacensību noslēgumā bija trīs punkti, bet ASV izlase palika tukšā.

B apakšgrupas kopvērtējumā uzvaru ar trīs spēlēs iegūtiem pieciem punktiem nodrošināja Zviedrija, kura izcīnīja uzvaras divos mačos, bet vienā zaudēja pagarinājumā. Tikmēr Krievija un Ziemeļamerikas U-23 izlase tika pie četriem punktiem katra, tomēr savstarpējā cīņā ar 4:3 uzvarēja krievi. Savukārt Somija visās trīs spēlēs zaudēja un grupā palika pēdējā.

Pasaules kausa sacensības hokejā pirmoreiz risinājās 1996.gadā, kad tās tika ieviestas kā leģendārā Kanādas kausa aizstājējas. Togad kausu izcīnīja ASV izlase, bet otro reizi turnīrs tika rīkots 2004.gadā, kad laurus plūca Kanādas hokejisti.

Iepriekšējā turnīrā 2004.gadā astoņas komandas piedalījās spēlēs septiņās pilsētās Ziemeļamerikā un Eiropā.