07.04.2014. 14:44
Helsinku ziemeļu piepilsētā Vantā svētdien noslēdzās Eiropas cīņas čempionāts, kurā piedalījās arī divpadsmit Latvijas pārstāvji. Vislabāk sekmējās bija mūsu brīvās cīņas līderēm - aizvadītā gada valsts labākā sportiste Anastasija Grigorjeva (63 kg) izcīnīja celta medaļu, bet pagājušā gada Rīgas labākā sportiste Laura Skujiņa (69 kg) tika pie bronzas godalgas. Pārējie desmit mūsējie zaudēja jau pirmajā mačā.

Sacensību pēdējā dienā uz paklāja devās trīs Latvijas grieķu-romiešu cīņas pārstāvji - Sergejs Mironovs, Aleksandrs Višņakovs, Česlavs Beštenis - un piedzīvoja pa zaudējumam.

Latvijas Olimpiskajā vienībā (LOV) šogad ir pieci cīņas pārstāvji, un Eiropas čempionātā notika arī cīņa par vietas saglabāšanu vai iegūšanu uz nākamo gadu. Savu olimpiskās vienības dalībnieka statusu tagad apliecināja Grigorjeva un Skujiņa, abas var justies visai droši par savu vietu nākamā gada LOV sastāvā. Savukārt tikmēr Armands Zvirbulis, Imants Lagodskis un Aleksandrs Višņakovs aizvadītajā čempionātā nostartēja nesekmīgi un viņiem būs grūti iekļūt nākamā gada LOV sastāvā, iespēja reabilitēties tiks dota pasaules čempionātā, bet tur būs spēcīgāka konkurence. Kā reālākā jaunā kandidāte uz nākamā gada LOV sastāvu tika skatīta Karalina Tjapko, taču arī viņa zaudēja jau pirmajā cīņā.

Divas medaļas un desmit zaudējumi pirmajā mačā iezīmē milzu plaisu starp līderēm un pārējiem. Neveiksmīga izloze un citas ķibeles aizmirsīsies, bet iegūtā vieta paliks.

vieta cīkstonis (-ne) svara kategorija cīņas veids
1. Anastasija Grigorjeva 63 kg brīvā cīņa
3. Laura Skujiņa 69 kg brīvā cīņa
10. Irina Petrova 58 kg brīvā cīņa
14. Imants Lagodskis 97 kg brīvā cīņa
16. Violeta Ponomarjova 48 kg brīvā cīņa
16. Dmitrijs Mihailovs 125 kg brīvā cīņa
17. Aleksandrs Višņakovs 75 kg grieķu-romiešu cīņa
19. Armands Zvirbulis 86 kg brīvā cīņa
19. Karalina Tjapko 53 kg grieķu-romiešu cīņa
20. Česlavs Beštenis 80 kg grieķu-romiešu cīņa
21. Sergejs Mironovs 71 kg grieķu-romiešu cīņa
23. Kristaps Kalnakārklis 66 kg grieķu-romiešu cīņa

Izmantotie resursi:fila-official.comLatvijas Bobsleja un skeletona federācija R.Feldmaņa 11, Rīga, LV-1014
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties