12.06.2015. 17:30
Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība šobrīd Ungārijā pret Horvātijas izlasi aizvada otro cīņu Eiropas čempionāta (EČ) finālturnīrā. Šobrīd rit mača otrā ceturtdaļa. Spēli tiešraidē iespējams skatīties kanālā TV6.

• Basketbolistēm neveiksme EČ atklāšanas spēlē vakar
  • Mūsu dāmu basketbola izlase šodien sāk Eiropas čempionātu vakar

Pirmajās desmit minūtēs Latvijas izlases labā jau 11 punktus guvusi Anete Šteinberga, kuras kontā arī trīs bumbas zem groziem.

Ierastajā Latvijas izlases sākumsastāvā šoreiz bija veiktas vairākas izmaiņas, dueli iesākot Zentai Meļņikai un Ditai Rozenbergai. Mačs sākās ar diviem ātriem Latvijas uzbrukumiem un iegūtu drošu vadību, bet Horvātija pirmo metienu no spēles realizēja vien sestajā minūtē, kad latvietes bija vadībā ar 11:5. Tomēr Horvātijai izdevās gūt desmit punktus pēc kārtas un drīz vien jau viņas atradās priekšā ar 13:11.

Kaut, pārtraucot savu klusuma periodu, latvietes uz brīdi vēl ieguva vadību ar 15:14, pēc pirmās ceturtdaļas viņas atradās iedzinējos ar 19:20.

Šajā mačā Horvātijai nepalīdz, jo traumu guvusi, viena no tās līderēm Jeļena Iveziča. Taču jau iepriekš bija zināms, ka komandai nepalīdzēs arī aizsardzības spēlētājas Ana Lelasa un Antonija Mišura.

Zīmīgi, ka Horvātijas sieviešu basketbola izlasei pirms notiekošā Eiropas čempionāta neizdevās laicīgi naturalizēt spēcīgo amerikānieti Šavonti Zelū, kas Ziemeļamerikā 2013.gadā tika atzīta par Sieviešu nacionālās basketbola asociācijas (WNBA) visvairāk progresējušo spēlētāju.

Latvija pirmajā mačā ar 60:76 piekāpās Serbijas valstsvienībai, bet Krievija ar 83:62 pieveica Horvātijas valstsvienību.

Latvijas izlasei šis ir septītais Eiropas čempionāta finālturnīrs, tai skaitā sestais pēc kārtas. Līdz šim latvietēm vislabāk veicies 2007.gadā, kad komanda uzvarēja sešās spēlēs no deviņām, ierindojoties ceturtajā vietā un izcīnot ceļazīmi uz olimpisko kvalifikācijas turnīru.

Piecas Latvijas izlases spēlētājas ir šādu turnīru debitantes. Vispieredzējušākā ir Gunta Baško-Melnbārde, kurai šis būs jau sestais finālturnīrs. Viņa arī ievēlēta par valstsvienības kapteini. Tāpat komandā pēc sešu gadu pārtraukuma atgriezusies pieredzējusī Anete Jēkabsone-Žogota.

Nākamo spēli Latvija aizvadīs sestdien pret Lielbritānijas (sestdien 17:30) izlasi, bet piektdien tiksies ar Krievijas (svētdien 20:00) valstsvienību.

Latvijas komandas sastāvs Eiropas čempionātam

Vārds un uzvārds Poz. Aug. Dzim. Klubs 2015
Zane Eglīte 1. 170 1984 RSU/Merks
Anete Jēkabsone-Žogota 2. 177 1983 Dinamo Kursk (RUS)
Gunta Baško-Melnbārde 2./3. 181 1980 Basket Landes (FRA)
Kitija Laksa 2./3. 184 1996 TTT Rīga
Kate Aizsila 2./3. 177 1994 RSU/Merks
Dita Liepkalne 3./4. 182 1987 Bembibre (ESP)
Dita Rozenberga 3./4. 180 1992 San Salvatore (ITA, A2)
Anete Šteinberga 4. 190 1990 Castors Brain (BEL)
Kristīne Vītola 4./5. 196 1991 Mann-Filter (ESP)
Aija Putniņa 4./5. 192 1988 San Martino (ITA)
Ieva Kūlīte 4./5. 188 1988 TTT Rīga
Zenta Meļņika 5. 196 1991 TTT Rīga

Eiropas čempionāta grupas

A (Timišoara) B (Oradea) C (Šombateli) D (Soprona)
Francija Turcija Serbija Spānija
Čehija Baltkrievija Horvātija Slovākija
Ukraina Polija Latvija Lietuva
Melnkalne Itālija Krievija Zviedrija
Rumānija Grieķija Lielbritānija Ungārija

Čempionāts risināsies trijos posmos

1) Grupas turnīrā katrai komandai 4 spēles (11.-15. jūnijs). Trīs pirmo vietu ieguvējas kvalificējas otrajam posmam, līdzi ņemot savstarpējo spēļu rezultātus, 4. un 5. vietas ieguvējas dodas mājās.

2) 2 grupas turnīri pa sešām komandām (A+B spēlēs Debrecenā, C+D Ģērā), katrai 3 spēles (17.-22. jūnijs). Četru pirmo vietu ieguvējas kvalificējas trešajam posmam, 5. un 6. vietas ieguvējas dodas mājās.

3) izslēgšanas turnīrs Budapeštā (24.-28. jūnijs): ceturtdaļfināls, pusfināls un spēles par vietām. Čempiones kvalificējas Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, 2.-5. vietas ieguvējas - olimpiskajam kvalifikācijas turnīram.

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222