08.06.2014. 19:55
Eiropas čempionāta galda hokejā noslēdzošajā dienā tika sadalīti medaļu komplekts O-50 grupā jeb Over 50 - seniori, kas vecāki par 50 gadiem. Diemžēl mūsējie šoreiz palika bez medaļām, bet par uzvarētāju kļuva krievs Aleksandrs Daņilovs.

Tāpat kā U-13 grupa, arī O-50 grupa bija eksperimentālais turnīrs, kas notika pirmo reizi. Tajā piedalījās 14 dalībnieki no septiņām valstīm. Pamatotas cerības bija uz mūsu sportistiem, jo Latviju pārstāvēja tādi vecmeistari kā Ilgvars Pavlovskis un Vilnis Zoldners, kas galda hokejā ir vairāk kā 15 gadus - praktiski kopš pašiem galda hokeja pirmsākumiem Latvijā.

Aizvadot kvalifikācijas sacensībās, play-off kārtā jeb labāko astoņu dalībnieku skaitā iekļuva vienīgi Ilgvars Pavlovskis, kurš izgāja kā otrais. Līgu vinnēja pēc ranga spēcīgākais Vaclavs Pikls no Čehijas.

Par Pavlovska pretinieku pirmajā kārtā kļuva kaimiņu igauņu cerība Vafa Hamdamovs. Lai arī sērijā līdz 3 uzvarām Ilgvars izvirzījās vadībā ar 2:1, atlikušajās spēlēs igaunis neatstāja mūsu sportistam nekādu cerību un bija labāks ar 3:2 sērijā. Mūsu sportistam līdz ar to turnīrs beidzās, ieņemot 5. vietu. Kā vēlāk atzina pats Ilgvars, igauņu sportists bija pilnībā izpētījis viņa spēli, līdz ar to iegūstot taktisko pārsvaru, kad galvenie trumpji tiek izslēgti no spēles.

Finālam kvalificējās iepriekš pieminētais Vaclavs Pikls un krievu veterāns Aleksandrs Daņilovs. Diezgan emocionālā finālā vadībā ar 2:1 sērijā izvirzījās čehu sportists, tomēr, nedaudz pamainot taktiku un spēles stilu, atlikušajās spēlēs svara kausus sev par labu nosvēra Daņilovs un uzvarēja visā turnīrā. Bronzas medaļa ceļoja uz Zviedriju, jo Pavlovska pāridarītāju Hamdamovu sausā atstāja zviedrs Džerijs Vikstroms.

* Pagarinājumā

Eiropas čempionātā atlicis vien noskaidrot uzvarētājus OPEN individuālajās sacensībās, kur pašlaik arī tiek aizvadītas izšķirošās cīņas. Medaļu kopvērtējumā pārliecinoši vadībā ir Krievijas komanda, bet mūsējie ar vienu zeltu un četrām bronzas medaļām ieņem piekto vietu.