08.06.2013. 15:20

Sestdien, 8.jūnijā Mežaparkā notiekošajā Eiropas čempionāta BMX 9.posmā apbalvoja pirmos finālistus – Challange klases uzvarētājus, kur no astoņām grupām pirmajā trijniekā iekļuva desmit Latvijas sportisti.

Kopumā Challange klasē finālā startēja vairāk nekā 70 BMX riteņbraucēju, no kuriem 30 bija no Latvijas.

Krūzeru grupā (vecumā vairāk nekā 40 gadi) pirmo vietu izcīnīja Gundars Pētersons (Latvija), otro vietu Tomašs Poļaks (Čehija,), bet trešo Aleksejs Bolkhovitins (Krievija).

Pašu jaunāko sportistu grupā (zēni līdz astoņiem) pirmo vietu ieguva Jans Seidls (Čehija), otro Klāvs Stepāns (Latvija), trešo Gustavs Jurēvičs (Latvija).

Zēnu grupā (vecumā no deviņiem līdz desmit gadiem) finālā neiekļuva neviens no Latvijas riteņbraucējiem. Vislabāko rezultātu šajā grupā uzrādīja Džimijs Jansens (Nīderlande), savukārt otrajā un trešajā vietā ierindojās jaunie sportisti no Čehijas – attiecīgi Ondrejs Matejiks un Adams Babeks.

Tikmēr zēnu vecuma grupā no 11 līdz 12 gadiem pārliecinoši pirmo vietu izcīnīja Edvards Glāzers (Latvija), aiz sevis otrajā vietā atstājot Rosu Kalenu (Lielbritānija), bet trešajā Rinaldu Jāni Kārkliņu (Latvija).

Zēnu grupā 13 gadu vecumā brauciena līderis Filips Krists Rozītis (Latvija) piedzīvoja kritienu, kādēļ pirmo vietu izcīnīja jaunais riteņbraucējs no Krievijas Ņikita Jermakovs, otro Anrijs Kuratkins (Latvija), bet trešo lietuvietis Edvinas Čiarna.

Zēnu vecuma grupā 14 gadu vecumā atkal dominēja latvieši. Pirmo vietu ieguva Mikus Strazdiņš, otro – Vladimirs Boltiks, trešo – Dušans Hulka (Čehija).

Braucienā sievietēm (15-17+ gadu vecuma grupa) savukārt uzvaru pārliecinoši izcīnīja Krievijas sportistes Jaroslava Bondarenko un Natālija Afremanova, attiecīgi ierindojoties pirmajā un otrajā vietā, bet trešajā vietā palika latviešu sportisti Leldi Šumu.

Pēdējā grupa, kas startēja Challange klasē, bija puiši 17+ grupā vecumā, kur pirmo vietu ieguva Krievijas BMX riteņbraucējs Zaurs Guzeijnovs, otro- Kristaps Konrāds (Latvija), trešo – Timurs Khaliulins (Krievija).

Mežaparka trasē viss vēl turpinās. Kā nākamie ap plkst.14 sāks iesildīties junioru un elites klases sportisti. Junioru finālu starts gaidāms ap plkst.15, bet elites klases finālu starts gaidāms ap plkst.16.

Ikviens, kurš vēlas redzēt labākos Eiropas un Latvijas BMX braucējus, tostarp divkārtējo Olimpisko čempionu Māri Štrombergu, ir laipni aicināts uz BMX trasi Mežaparkā.

Šāgada Eiropas čempionāts, kas sastāv no 12 posmiem, sākās Francijā 6.-7.aprīlī. Turpmākie posmi notika Čehijā, Vācijā un Zviedrijā. Tai sekos Latvija, bet čempionāta fināls būs Beļģijā jūlija vidū. Latvijā Eiropas BMX čempionāta posms notiek jau trešo reizi. Divas reizes tas noticis SCO trasē Valmierā.

Informāciju sagatavoja:Tija Ezeriņa, projektu direktore

Jūras zirgi, Saulkrastu jātnieku skola Zvejniekciems, Upes 6, Saulkrastu p., Saulkrastu n., LV-2161