08.12.2014. 18:27

Pilna vērsija:

, LSM.LV - Sports

Lietuvas izlase D grupā nonāca no izlozes pirmā groza, bet Igaunija jau iepriekš tika piesaistīta kā mājinieku sadarbības partnere. No otrā groza Latvijas grupā ielozēja Ukrainu, no ceturtā groza - Beļģiju, bet no piektā - Čehiju.

Grupu turnīri Rīgā, Berlīnē, Monpeljē un Zagrebā risināsies no 5. līdz 10.septembrim. Pa četrām labākajām komandām kvalificēsies izslēgšanas turnīram, kas Lillē, Francijā, notiks no 12. līdz 20.septembrim. Eiropas čempioni un sudraba medaļnieki iegūs arī ceļazīmes uz Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, bet četras nākamās komandas 2016. gada vasarā spēlēs olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā.

Finālturnīra pirmajā kārtā četri grupu turnīri notiks dažādās valstīs, tādēļ izloze 24 valstsvienībām bija neierastāka. Sākotnēji finālturnīru bija plānots aizvadīt Ukrainā, taču pēc ieviestajām izmaiņām četru grupu spēles notiks Horvātijā, Francijā, Vācijā un Latvijā. Lai uzlabotu vietējo rīkotāju komerciālās iespējas, Starptautiskās basketbola federācijas Eiropas nodaļa (FIBA Eiropa) ļāva katriem rīkotājiem izvēlēties vienu komandu, ko savā mājas grupā iekļaut ārpus izlozes.

Jau pirms izlozes bija zināms, slovēņi būs vienā grupā ar horvātiem, Francijā spēlēs Somijas valstsvienība, bet Vācija uzaicināja savā grupā turkus. 

No spēcīgākā pirmā groza Latvijai varēja ielozēt tikai Lietuvu vai Spāniju, jo pašreizējā čempionvienība Francija un Horvātija ir rīkotāju godā. No otrā groza Latvijas grupā varēja nonākt tikai Ukraina vai Serbija, jo Slovēnija un Somija citiem ir īpašo partneru lomā.

Latvija izlozē bija iekļauta trešajā grozā kopā ar Grieķiju, Turciju un Bosniju/Hercegovinu. Ceturtajā grozā bija iekļautas Polija, Beļģija, Maķedonija un Itālija, bet piektajā grozā - Izraēla, Čehija un Gruzija, kā arī Vācija, kas būs laukuma saimniece grupas turnīram Berlīnē. No potenciāli vājākā sestā groza izlozēja arī Nīderlandi, Krieviju un Islandi, taču vieta Latvijas grupā jau ir garantēta Igaunijai. 

Izlozes procedūrā Latviju pārstāvēja Francijas čempione Gunta Baško-Melnbārde, kura izlozēja piektā groza komandas. Uz Franciju devās arī Rīgas izpilddirektors Juris Radzevičs, Latvijas Basketbola savienības (LBS) prezidents Valdis Voins un LBS ģenerālsekretārs Edgars Šneps, kurš Latvijas Radio iepriekš pauda pārliecību, ka izloze nav izšķirošs priekšnosacījums Latvijas valstsvienības veiksmīgam startam, jo viss būs vairāk atkarīgs no pašu sagatavošanās.

Eiropas čempionāta finālturnīra grupas:

A grupa (Monpeljē): Francija, Somija, Bosnija/Hercegovina, Polija, Izraēla, Krievija

B grupa (Berlīnē): Spānija, Serbija, Turcija,  Itālija, Vācija, Islande

C grupa (Zagrebā): Horvātija, Slovēnija, Grieķija, Maķedonija, Gruzija, Nīderlande

D grupa (Rīgā): Lietuva, Ukraina, Latvija, Beļģija, Čehija, IgaunijaBurāšanas Klubs 360 R.Feldmaņa 8, Rīga, LV-1014
Lapa Dmitrijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties