06.03.2015. 08:07
Zaudējumu ULEB Eirolīgas turnīra basketbolā otrā posma - Top 16 sacensību - devītās kārtas mačā ceturtdien piedzīvoja latvieša Dāvja Bertāna pārstāvētā Spānijas komanda Vitorijas Laboral Kutxa, kas tikai spēles izšķirošajās minūtēs ar 74:81 (27:15, 15:21, 13:20, 19:25) savā laukumā piekāpās Krievijas superklubam Maskavas CSKA.

Laboral Kutxa aizvadīja lielisku pirmo ceturtdaļu, tās laikā sasniedzot pat 14 punktu pārsvaru (27:13). Pēc tam gan cīņa starp abiem klubiem izlīdzinājās, un CSKA basketbolisti pamazām samazināja rezultāta starpību. Noslēdzošais ceturksnis starp abām vienībām aizritēja jau punkts punktā. Priekšpēdējā minūtē Vitorijas klubam izdevās izvirzīties vadībā ar 72:71, taču minimālo pārsvaru noturēt neizdevās, un CSKA nākamajos uzbrukumos veica izrāvienu, panākot 78:72, kas bija izšķirošais lūzums.

Bertāns šajā cīņā laukumā pavadīja 17 minūtes un 23 sekundes, iemetot astoņus punktus. Latvietis realizēja divus no trim tālmetieniem un divus no trim divpunktu metieniem.

Tāpat Bertāna rēķinā trīs kļūdas, piecas personiskās piezīmes un viens izprovocēts noteikumu pārkāpums, kas ļāva tikt pie -2 efektivitātes punktiem.

F apakšgrupas kopvērtējumā Laboral Kutxa ar četriem panākumiem deviņās spēlēs ir ceturtie, bet sestā ar divām uzvarām ir latvieša Riharda Kuksika pārstāvētā Krievijas komanda Ņižņij Novgorod, ko trenē latviešu speciālisti Ainars Bagatskis un Artūrs Štālbergs.

Kā zināms, šis klubs ceturtdien ar rezultātu 79:92 (17:18, 17:32, 21:12, 24:30) viesos piekāpās Stambulas Fenerbahce Ulker no Turcijas.

Kuksiks šajā mačā atzīmējās ar 13 punktiem, kas ir viņa labākais sniegums ULEB Eirolīgas cīņās.

Tikmēr citā duelī ceturtdien zaudējumu cieta latvieša Jāņa Blūma pārstāvētais Grieķijas grands Atēnu Panathinaikos, kas savu skatītāju priekšā ar 77:81 (21:16, 11:26, 20:15, 25:24) piekāpās Spānijas klubam Barcelona.

Blūms šajā duelī nospēlēja tikai piecas minūtes un 25 sekundes, metienus pa grozu neizdarot. Latvietis pa šo laiku pamanījās izpelnīties trīs piezīmes un vienreiz uz noteikumu pārkāpumu izprovocēt pretinieku. Šāds sniegums Blūmam deva -2 efektivitātes punktus.

Ar pieciem panākumiem deviņos mačos Panathinaikos ieņem ceturto vietu E apakšgrupā, kamēr Lietuvas klubs Kauņas Žalgiris ar trim panākumiem ir sestais.

Turnīra pirmajā posmā 24 komandas, kas bija sadalītas četrās grupās, aizvadīja divu apļu turnīru, pēc kura tālākām cīņām kvalificējās katras grupas četras labākās vienības. Otrajā posmā 16 komandas dalītas divās grupās, bet pēc divu apļu turnīra ceturtdaļfinālam atkal kvalificēsies četras labākās vienības.

Ceturtdaļfināla uzvarētāji tiks noteikti sērijās līdz trim uzvarām, bet pēc tam Madridē maija vidū notiks finālčetrinieka turnīrs.