01.04.2014. 23:43
Uzvaru Eiropas kausa izcīņas pusfināla sērijas pirmajā spēlē šodien izcīnīja viens no Spānijas spēcīgākajiem klubiem ''Valencia'', kas savā laukumā ar deviņu punktu pārsvaru pieveica ''Niznhny Novgorod'' (84:75). Pāra uzvarētājs tiks noskaidrots divu spēļu summā, bet atbildes mačs notiks 9. aprīlī Ņižņijnovgorodā.

Mačs Spānijā aizritēja ļoti viļņveidīgi - tā ievadā krievi ieguva septiņu punktu pārsvaru un spēlēja ar lielu pārliecību, taču Valensijas ciešā aizsardzība otrajā ceturtdaļā Zorana Lukiča padotajiem ļāva gūt tikai deviņus punktus (puslaikā 41:32 par labu mājiniekiem). Pēc lielā pārtraukuma spāņiem padevās varens izrāviens, kas uz tablo ļāva iegūt 22 punktu handikapu (63:41). Viesi neapjuka un ļoti neērtos apstākļos labi aizvadīja pēdējās 12 minūtes (34:21) un noslēgumā prata zaudēt ar reāli atspēlējamu deviņu punktu starpību - 75:84.

Spānijas komanda uzvarēja cīņu zem groziem (atlēkušās bumbas 33 pret 26), ļoti agresīvi darbojās aizsardzībā un grozam uzbruka ar ļoti labu precizitāti (2p. - 57%, 3p. - 35%, 1p. - 87%). Viesi no Ņižņijnovgorodas prata atspēlēties, pateicoties precizitātei no distances (3p. - 10/17, 58%), turklāt Krievijas klubam savā pēdējā uzbrukumā ar traku tālmetienu izdevās no mīnus 12 pietuvoties līdz mīnus deviņi.

Uzvarētāju rindās lielāko smagumu iznesa trīs spēlētāji - Melnkalnes centrs Bojans Dubļevičs (24 punkti, 12 atlēkušās bumbas, astoņas izprovocētas piezīmes, efektivitāte 31), spāņu aizsargs Pau Ribass (17 punkti un sešas rezultatīvas piespēles, eff. 26) un amerikāņu uzbrucējs Džastins Dolmans (16 punkti, divi bloki, eff. 25). Viesu sastāvā teicami spēlēja amerikāņu uzbrucējs Dions Tomsons, kurš 25 punktiem (2p. - 8/12, 3p. - 2/2, 1p. - 3/3) pievienoja astoņas bumbas zem groziem, divas rezultatīvas piespēles un divas pārtvertas bumbas (efektivitāte 30).

Rītvakar Belgradas "Kombank" arēnā pie pārpildītām tribīnēm un fanātiska līdzjutēju atbalsta "Crvena Zvezda" uzņems galveno turnīra favorīti Kazaņas "Unics", kas šajā sezonā piedzīvojusi tikai vienu zaudējumu 20 mačos.