21.12.2017. 00:56

„Credit24 Meistarlīgas” Igaunijas klubs „Parnu”, kura rindās spēlē Toms Švāns un kuru vada Latvijas izlases galvenais treneris Avo Kēls, 1/16 fināla atbildes spēlē ar 3-0 (25:22, 25:21, 25:20) pieveica Kipras klubu „Pafiakos Pafos”, svinot panākumu arī divu spēļu summā. Švāns Pērnavas vienības labā guva vienu punktu. Šo spēli Pērrnavā klātienē noskatījās 850 skatītāji. Pirmajā spēlē Kiprā pērnavieši bija pārāki četros setos.

Dramatiski savu dalību Eirokausos pabeidza Francijas klubs „Tours VB”, kuru pārstāv Hermans Egleskalns. „Tours VB” pēc neveiksmes pirmajā mačā izbraukumā pret Grieķijas klubu „Olympiakos” ar 0-3, savā laukumā spēja revanšēties, uzvarot ar 3-0 (25:22, 25:21, 25:20). Taču „zelta setā” pārāki izrādījušies grieķi (15:11), kas liedza Egleskalnam un viņa partneriem iekļūt sacensību astotdaļfinālā. Egleskalns ar 25 gūtajiem punktiem bija pārliecinoši rezultatīvākais spēlētājs „Tours VB” sastāvā.

Austrijas Bundeslīgas klubs „SG Union Raiffeisen Waldviertel”, kura krāsas aizstāv Matīss Gabdulļins, arī 1/16 fināla atbildes spēlē izbraukumā ar 1-3 (15:25, 25:20, 23:25, 17:25) piekāpās Šveices vienībai „Biogas Volley Naefels”, no turpmākās cīņas par trofeju izstājoties. Gabdulļins šajā mačā guva 16 punktus, kas ir labākais radītājs komandā. Arī pirmajā mačā savā laukumā Austrijas klubs piekāpās šveiciešiem četros setos.

No turpmākās cīņas par Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) kausu izstājās Ukrainas otrais spēcīgākais klubs pēc pagājušās sezonas rezultātiem Ļvivas „Barkom-Kazhany”, kuru vada latviešu speciālists Uģis Krastiņš. „Barkom-Kazhany” turnīra 1/16 finālā arī izbraukumā atzina Serbijas kluba „Vojvodina NS Seme” no Novisadas pārākumu, piekāpjoties ar 1-3 (22:25, 25:22, 30:32, 16:25), zaudējot arī divu spēļu summā. Abu komandu pirmajā mačā Ļvivā Serbijas klubs uzvarēja ar 3-0.

Ceturtdien atbildes spēli šī paša turnīra 1/16 finālā aizvadīs Vācijas klubs „SWD Powervolleys Dueren”, kuru pārstāv latvieši Romāns Saušs un Edvarts Buivids. Pirmajā mačā pret Nīderlandes klubu „Abiant Groningen” vācu klubs savā laukumā uzvarēja ar 3-0. Šoreiz ar pretiniekiem jātiekas izbraukumā.

Izmantotie resursi:CEV - Confédération Européenne de Volleyball

Latvijas Izpletņlēkšanas Federācija Lienes 1-17, Rīga, LV-1009