31.03.2015. 21:27
"TTT Rīga" basketbolistes piecpadsmito reizi pēc kārtas spēlēs Latvijas Sieviešu basketbola līgas finālā. Otrdien, 31. martā, Aigara Neripa un Jāņa Nešpora trenētā komanda izbraukumā pārspēja Latvijas Universitāti ar rezultātu 88:46, sērijā līdz divām uzvarām apspēlējot sāncenses ar 2-0.

Latvijas Universitāte beidzot bija 12 spēlētāju sastāvā – pēc savainojumiem ierindā atgriezās uzbrucēja Liene Stalidzāne un pamata saspēles vadītāja Marta Bergmane. Viņu klātbūtne apvienojumā ar Vinetas Bīriņas un Evas Pavlovskas labo spēli palīdzēja studentēm līdz ceturtās ceturtdaļas sākumam turēties 20 punktu attālumā.

TTT cīņu sāka ar 8:0 izrāvienu un garo spēlētāju pārākumu groza apakšā. Maksimāla plaša spēlētāju rotācija ļāva uzturēt tempu un enerģiski strādāt aizsardzībā visu 40 minūšu garumā. Pirmās ceturtdaļas beigās viešņu uzbrukums piebremzēja, tomēr izskaņā lieliska sadarbība izdevās Annai Deforžai un Ancei Celmiņai – 24:13.

Presings noslāpēja LU uzbrukumu vēl vairāk, taču rezultāts TTT labā auga salīdzinoši lēni. Diagnostikas zāles cietie grozi nelabprāt pieņēma bumbu, tāpēc viešņas sāka biežāk veidot izspēles, kuras beidzās ar brīviem metieniem no groza apakšas. Puslaikā 19 punktu pārsvars – 38:19.

Trešajā ceturtdaļā brīvos metienus ar lielisku precizitāti realizēja Vineta Bīriņa, tādējādi TTT šajā nogrieznī vairākas minūtes atradās iedzinēju lomā. Kates Krēsliņas, Kitijas Laksas un Rūtas Veideres aktivitāte uzbrukumā lauza LU pretestību, bet ceturtajā ceturtdaļā arvien vairāk izpaudās viešņu fiziskais pārspēks un ātrums.

TTT pretinieces finālā tiks noskaidrotas SK “Cēsis” un “RSU/Merks” divcīņā. Pagaidām rezultāts sērijā ir 1-0 Cēsu labā, taču nākamā spēle 2. aprīlī paredzēta RSU laukumā. LU pēc četru gadu pārtraukuma piedalīsies cīņā par bronzas medaļām.

Latvijas Universitāte – TTT Rīga 46:88 (13:24, 6:14, 16:21, 11:29)LU: Bīriņa 21 (6ab, 3ip, 3pb), Pavlovska 8 (5ab, 8rp), Visocka 6, Jundase 3 (4ab, 3rp), Bergmane 2, Spīgule 2, Stalidzāne 2, Neilande 2, Bērziņa, Vīnakmene; Zaķe, Kruga.TTT: Krēsliņa 13, Veidere 12 (8ab), Krastiņa 12 (3rp), Kūlīte 10 (8ab, 3rp), Laksa 10 (4ab), Eibele 9 (5ab, 10rp, 2pb), De Forge 8 (4ab, 3pb), Strautmane 4 (5ab), Celmiņa 4 (6ab), Meļņika 4 (5ab), Štolce 2 (4ab), Puriņa (2ip, 1pb).Tiesneši: Andris Vaskāns, Mārcis Senkēvičs, Kristaps Bergs. Komisārs Raimonds Vaikulis.Sērijā 0-2.

Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs "Dolomīts M", Salas p., Salas n., LV-5230