24.07.2016. 11:45
Motokrosa komandas "Bieriņi" sportists Edvards Bidzāns sensacionāli kļuvis par EMX65 Eiropas motokrosa čempionāta uzvarētāju Čehijā, Loketas trasē.

Uz Eiropas čempionāta finālu devās kopumā deviņi latviešu sportisti, kas izgāja uz starta EMX65 un EMX85 klasēs. Par iespēju stāties uz starta sezonas galvenajās sacensībās, kas pulcēja spēcīgākos jaunos braucējus no visas Eiropas, latvieši sacentās četros Ziemeļaustrumu (NE) zonas posmos.

Kvalifikācijā EMX65 klasē Edvards Bidzāns uzrādīja astoto labāko rezultātu 40 sportistu konkurencē, bet pirmo finālbraucienu sestdien noslēdza trešajā vietā. Svētdien notikušais otrais brauciens izvērtās vēl labāks, tika gūta uzvara gan sacensībās, gan Eiropas čempionāta fināla kopvērtējumā.

Kārlis Alberts Reišulis arī iekļuva labāko desmitniekā abos braucienos, ierindojoties devītajā un sestajā vietā, kas summā deva augsto sesto vietu. Jānis Kubuliņš šajā klasē ieņēma 21. vietu, Aleksis Araids ierindojās 27. vietā, Roberts Lūsis palika 29. vietā, bet uzreiz aiz viņa - Kirils Maslovs. Araids, Lūsis un Maslovs punktus Čehijā neizcīnīja.

EMX85 klasē pirmajā braucienā Kristiāns Freimanis ierindojās 11. vietā, Kristers Krists Sūna ieņēma 25. vietu, bet Patriks Uzuls palika 36. pozīcijā. Otrais brauciens vēl priekšā.