31.08.2014. 21:30
Latvijas futbola izlases uzbrucējs Eduards Višņakovs svētdien debitēja Polijas spēcīgākās līgas kluba Hožuvas «Ruch» rindās, jau pirmajā mačā izceļoties ar gūtajiem vārtiem.

• Višņakovs vienojies ar Polijas spēcīgākās līgas klubu «Ruch» 2014. g. 19. augusts

«Ruch» dramatiskā mačā izbraukumā nospēlēja 3:3 (1:0) ar Gdaņskas «Lechia» komandu, bet Višņakovs laukumā devās 72.minūtē, kad rezultāts vēl bija 2:1 viesu labā.

Turpinājumā 81.minūtē «Lechia» panāca izlīdzinājumu 2:2, bet jau minūti vēlāk izcēlās Višņakovs. Tomēr pašās pamatlaika beigās austrietis Kevins Frīsenbihlers mājiniekiem panāca dramatisku neizšķirtu 3:3.

Višņakovs šonedēļ oficiāli noslēdza trīs gadu līgumuar «Ruch» komandai.

Iepriekšējā sezonā Polijas augstākajā līgā Višņakovs Lodzas «Widzew» komandas rindās 35 mačos guva 12 vārtus, tomēr viņa pārstāvētā vienība izkrita no ekstraklases. Vasarā tika runāts par uzbrucēja iespējamo pievienošanos Vācijas otrās bundeslīgas komandai Hamburgas «St. Pauli», Krievijas komandai Maskavas «Torpedo» un arī citām, tomēr neviena no pārejām nerealizējās.

Tāpēc šo sezonu 24 gadus vecais Višņakovs iesāka Polijas pirmajā līgā, bet ar vārtu guvumiem neatzīmējās, un arī vienība demonstrēja nepārliecinošu sniegumu.

Višņakovs aizvadījis četrus mačus arī Latvijas izlasē, ar vārtiem gan neatzīmējoties. Jau pirmdien viņš pievienosies valstsvienības treniņnometnei, kas gatavosies pārbaudes spēlei ar Armēniju un pirmajai 2016.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlei ar Kazahstānu.

Tikmēr 14 reizes Polijas čempionātā triumfējusī «Ruch» komanda iepriekšējo sezonu noslēdza trešajā vietā, kvalificējoties UEFA Eiropas līgai. Tajā Hožuvas vienība nespēja sasniegt grupu turnīru, jo izšķirošajā kvalifikācijas turnīra «play-off» kārtā divu spēļu summā ar 0:1 piekāpās Ukrainas trešajai spēcīgākajai komandai Harkovas «Metaļist».

Šīs sezonas Polijas čempionāta kopvērtējumā «Ruch» ar sešiem punktiem septiņās spēlēs pašlaik ieņem vien 13.vietu starp 16 vienībām.

No citām Latvijas futbolistu pārstāvētajām vienībām pašlaik vārtsarga Pāvela Šteinbora pārstāvētā Zabžes «Gornik» komanda ar 14 punktiem atrodas otrajā vietā, Belhatovas GKS vienība ar uzbrucēju Daniilu Turkovu ierindā tikusi pie 12 punktiem, kas dod sesto vietu, Nikolaja Kozačuka klubs Lečnas «Gornik» ar 11 punktiem ir astotajā vietā, bet Krakovas «Cracovia», ko pārstāv Deniss Rakels tikusi pie četriem punktiem, kas dod 14.pozīciju.