26.10.2015. 09:59
Svētdien, 25.oktobrī, Sporta kompleksa "333" jaunajā trasē savu pirmo sacīksti aizvadīja openkartisti - Attīstības līgas 6.posmā 20 dalībnieku konkurencē pirmo trofeju Openkart izcīnīja jaunās paaudzes kartingists Edgars Bitenieks, kurš vasarā lieliski piešāvis šo trasi un apvienojumā ar vieglo svaru īsti konkurentu viņam nebija. Viņš arī vienīgais, kurš iebrauca 40 sekundēs. Otrā vieta un pirmais Openkart pjedestāls indiviuālajās sacīkstēs Zanei Katrīnei Mēnesei, bet trešā vieta otro reizi Attīstības līgā čempionāta debitantu ieskaites līderim Tomam Kalnītim.

Sacīkstēs piedalījās arī vairāki vecmeistari, no kuriem augstā ceturtā vieta 2010.gada čempionam Danielam Mančinskim, bet tūlīt aiz viņa finišēja Lauris Rozenvalds. Jānis Strencis finišēja 14.vietā, bet Uldis Galdiņš 11.pozīcijā.

Šajā sacīkstē tika izmantota klasiskā Openkart čempionāta saīkstes kārtība - 6 minūtes kvalifikācija, 9 apļi pusfināls un 18 apļi fināls. Kvalifikācijā ātrākais apļa laiks Edgaram Biteniekam, otrais Toms Kalnītis, trešo un ceturto vietu izcīnīja abi "3Pera" komandas biedri Edgars Sproģis un Jānis Čudovs, Zane bija piektā, bet sestais uzvarētāja lepnais tētis Ernests Bitenieks.

Pirmajā pusfinālā uzvarēja Toms Kalnītis, kurš visu distanci bija aizņemts cīņā ar Edgaru Sproģi, kurš gan vienā no pēdējiem apļiem kļūdījās un palaida garām Gabrielu Ērgli, taču spēja noturēties priekšā Galdiņam. Piektais braucienā un pēdējā ceļazīme no šī brauciena uz finālu Miķelim Lukšam. Otrajā pusfinālā Edgars Bitenieks uzvarēja, Zane finišēja otrā, bet trešais ar pusfinālu labāko apļa laiku Daniels Mančinskis. Pēdējā aplī ceturto vietu izrāva Rozenvalds, piektais Čudovs.

B finālā no pirmās starta vietas startēja Ernests Bitenieks, kurš arī uzvaru braucienā un ceļazīmi uz finālu veiksmīgi nosargāja. Pirmajos apļos otrajā vietā izvirzījās Egīls Pārups un likās, ka spēs noķert Ernestu, tomēr abu apļu laiki bija praktiski identiski un apmēram 2 sekunžu atstarpe saglabājās visu sacīksti. Sīva spēkošanās notika par nākamajām trim vietām starp Kasparu Cikmaču, Jānis Strenci un Kristapu Igoveņu, beigu beigās šī secība tomēr nemainījās. Vientuļa sestā vieta braucienā Alvilam Zilemanim. Tikmēr notikumiem bagāta sacīkste bija Matīsam Ozoliņam, kurš ieradās tikai uz finālbraucieniem un startēja no pēdējās vietas. Beigu beigās Matīss braucienā finišēja septītais, taču jāuzteic Linda Cikmača, kura finišēja astotā vietā. Aiz viņas Juris Zalmanis un Ingmārs Ofkants.

Finālbraucienā Edgara uzvara šaubas neradīja un viņš finišēja pirmais ar 3,1 sekundes pārsvaru pār Zani Mēnesi, turklāt Edgaram arī finālbraucienu ātrākais apļa laiks. Trešais Toms Kalnītis, kuram šis ir otrais Attīstības līgas pjedestāls. Sīvi par ceturto vietu spēkojās abi F1 kluba laiku titulētie braucēji un nesamierināmie konkurenti Daniels Mančinskis un Rozenvalds, Danielam šajā duelī uzvarot, bet sestais finišēja Čudovs.