27.06.2012. 20:28

Latvijas tāllēcēja Ineta Radēviča trešdien Helsinkos iekļuva Eiropas vieglatlētikas čempionāta finālsacensībās, kvalifikācijā aizlecot 6,44 metrus tālu. Par pārsteigumu pārūpējās sprinteris Ronalds Arājs, sasniedzot finālu 100 metru sprintā. Tikmēr šķēpmešanā dāmām kvalifikācijas barjeru pārvarēja visas trīs Latvijas sportistes - Sinta Ozoliņa-Kovale, Līna Mūze un Madara Palameika.

Pretējas sekmes šķēpmešanā kungiem - Vadims Vasiļevskis, Ainārs Kovals un Zigismunds Sirmais nespēja pārvarēt kvalifikācijas barjeru un iekļūt starp 12 labākajiem, kuri startēs finālā.

Radēviča pārējos mēģinājumos uzrādīja rezultātus 6,25 un 6,31 metrs. Lai gan kvalifikācijas norma bija 6,65 m, Latvijas sportistei izdevās sasniegt 9.rezultātu starp visām tāllēcējām, iekļūstot ceturtdien paredzētajā finālā.

Inetas Radēvičas komentārs

Abas pārējās Latvijas tāllēcējas, māsas Lauma un Māra Grīvas, nespēja kvalificēties finālam. Lauma labākajā mēģinājumā sasniedz 6,37 metrus un ierindojās 13.vietā – līdz finālsacensībām pietrūka vien divi centimetri. Tikmēr Māra ar tieši sešus metrus tālu lēcienu palika pēdējā savā kvalifikācijas grupā, bet kopumā ieņēma 27.vietu, apsteidzot trīs sportistes.

Eiropas čempionātā nestartē sešu šosezon labāko rezultātu īpašnieces, kuras gatavojas Londonas Olimpiādei.

Tikmēr EČ finālā prestižajā 100 metru sprinta distancē iekļuva Latvijas labākais sprinteris Ronalds Arājs. Pusfinālā Arājs savā skrējienā finišēja trešais (10,29 sekundes) un iekļuva finālā pēc uzrādītā rezultāta. Tas 24 gadus vecajam sportistam, kurš ir Latvijas rekordists 100 metru distancē (10,18) neapšaubāmi, ir lielākais panākums viņa karjerā.

Iepriekš savā priekšsacīkšu skrējienā Arājs zaudēja vienīgi Lietuvas rekordistam Rītim Sakalauskam, finišējot pēc 10,28 sekundēm. Priekšsacīkstēs tas bija dalīts 8.labākais rezultāts. Latvijas sprinteris par 0,04 sekundēm uzlaboja savu šīs sezonas labāko rezultātu, atkārtojot savu visu laiku otro ātrāko rezultātu.

Ronalda Arāja komentārs pēc priekšsacīkstēm

Jānis Leitis ar rezultātu 45,92 sekundes uzvarēja savā priekšskrējienā 400 m distancē, pārliecinoši kvalificējoties ceturtdien paredzētajam pusfinālam. Lai gan latvietis finišēja otrais, vēlāk par celiņa līnijas pārkāpšanu tika diskvalificēts Lielbritānijas sportists Ričards Baks, kurš finišā apsteidza Leiti. Latvijas sportists tikai divas sekundes simtdaļas atpalika no Londonas Olimpiādes B normatīva (45,90), bet Vjačeslavam Kočerjaginam piederošais valsts rekords ir 45,88 sekundes. Leitis priekšsacīkstēs sasniedza dalītu 4.labāko rezultātu.

Jāņa Leiša komentārs

Latvijas labākais lodes grūdējs Māris Urtāns tikmēr nespēja iekļūt finālsacensībās, labākajā mēģinājumā sasniedzot rezultātu 19,25 metri. Kvalifikācijā Mārim 15.vieta. Lai iekļūtu starp 12 labākajiem, lode bija jāgrūž 23 centimetrus tālāk.

Māra Urtāna komentārs

Dmitrijs Jurkevičs 800 metru skrējiena priekšsacīkstēs savā skrējienā finišēja piektais, sasniedzot rezultātu viena minūte un 48,59 sekundes. Tas bija Jurkeviča sezonas labākais rezultāts, tomēr viņš nekvalificējās pusfinālam, priekšsacīkstēs ieņemot 26.vietu. Vēl šajā čempionātā Latvijas sportists startēs 1500 m distancē.

Šķēpmešanā sievietēm finālā pa spēkam bija iekļūt visām trim Latvijas sportistēm. Madara Palameika startēja kvalifikācijas A grupā, kur savā labākajā mēģinājumā raidīja šķēpu 57,24 metru tālumā - priekšsacīkstēs tas bija 11.labākais rezultāts. B grupā lieliski startēja abas pārējās mūsu sportistes - Sinta Ozoliņa-Kovale ar 59,41 m tālu metienu uzrādīja 5.labāko rezultātu priekšacīkstēs, bet Līna Mūze (57,51) ierindojās 9.vietā.

Madaras Palameikas komentārs

Vakara programmā šķēpmešanas kvalifikācijas sacensības vīriešiem neveiksmīgi aizvadīja Ainārs Kovals un Zigismunds Sirmais. Kovals savā labākajā mēģinājumā šķēpu raidīja 76,32 metrus tālu, bet Sirmajam padevās 72,42 metri. Ar šādiem rezultātiem EČ finālā latvieši iekļūt nespēja, ieņemot, attiecīgi, 9. un 14.vietu A grupas kvalifikācijas sacensībās.

Nedaudz vēlāk B grupā startēja Vadims Vasiļevskis, taču arī viņš Latvijas līdzjutējus nespēja iepriecināt - neviens no trim mēģinājumiem netika ieskaitīts un 2004.gada Atēnu olimpiskais vicečempions palika bez rezultāta. Tas nozīmē, ka šķēpmešanas fināls vīriem aizritēs bez Latvijas sportistu līdzdalības. Priekšsacīkstēs labāko rezultātu uzrādīja soms Ari Manio (84,31), bet finālā kā pēdējais iekļuva Gabriels Vallins (Zviedrija) ar 78,89 m tālu metienu, tikpat arī vācietim Tomasam Roleram, kuram bija vājāks otrs labākais rezultāts.

Vadima Vasiļevska komentārs

Eiropas čempionāta norisei līdz pat svētdienai tiešraidē var sekot līdzi Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanālā.