20.06.2012. 20:02

Latvijas sieviešu basketbola izlase pēc pirmā puslaika ar rezultātu 37:22 uzvar Grieķijas valstsvienību 2013.gada Eiropas basketbola čempionāta kvalifikācijas turnīra E grupas spēlē. Zane Tamane Latvijai guvusi 11 punktus, bet ar deviņiem komandai palīdzējusi jaunā Ieva Krastiņa, kura realizējusi visus trīs metienus no tālās distances.

Latvija sāka ar izrāvienu 6:0, turklāt visus punktus no groza apakšas guva Zane Tamane. Grieķietes pirmo reizi bumbu raidīja grozā vien pēc spēlētām četrām minūtēm un 15 sekundēm.  Turpmākajās minūtēs tāls divpunktu metiens padevās Lienei Jansonei, trejaci grozā raidīja Aija Putniņa, bet no soda līnijas divreiz precīza Tamane – jau 14:6. Atlikušajā laikā latvietes ne tikai pārsvaru noturēja, bet arī mazliet palielināja – pēc spēlētām 10 minūtēm 19:9 mājinieču labā.

Otro trešdaļu Latvija sāka ar precīzu tālmetienu Krastiņas izpildījumā, bet grieķietes atbildēja ar metienu no groza apakšas. Latvietes turpināja spēlēt ar lielu pārliecību, veiksmīgi uzbrūkot grozam - drīz vien tablo vēstīja jau 27:11. Piedevām mājinieces valdīja arī zem abiem groziem, izcīnot teju divreiz vairāk atlēkušo bumbu kā augumā mazākās pretinieces. Pamazām grieķietes tomēr centās pārņemt spēles vadības grožus, īpaši izceļoties Zolai Dimitraku, kura vienatnē guva vairāk kā pusi punktu. Īstajā brīdī no trīspunktu līnijas precīzi meta Kārkliņa, bet vēl pēc brīža brīža trešo tālmetienu (no trijiem!) grozā trāpīja Ieva Krastiņa, ļaujot Latvijai pirmo puslaiku noslēgt ar 37:22.

EČ Kvalifikācijas turnīra spēle basketbolā. Rīga, 2012.gada 20.jūnijs.

Latvija - Grieķija 37:22 (19:9; 18:13)

Latvija: Tamane 11, Krastiņa 9, Jansone 7, Putniņa 5, Kārkliņa 3, Niedola 2, Horelika, Eibele