11.09.2013. 16:23
Latvijas vīriešu basketbola izlase Slovēnijā notiekošā Eiropas čempionāta finālturnīra otrā posma pirmajā mačā šodien sacenšas ar Ukrainas valstsvienību. Spēle Ļubļanā sāksies plkst.15.30 pēc Latvijas laika. To tiešraidē translē kanāls TV6. Pēc pirmā puslaika Latvijas izlase pārliecinoši uzvar ar rezultātu 42:22.

Rezultatīvākais Latvijai bija Kristaps Janičenoks, kuram pirmajā puslaikā 11 punkti. Pirmajās 20 minūtēs latviešiem realizēti 7 no 14 tālmetieniem, kā arī uzvarēta cīņa zem groza (23:17).

Rezultātu pēc spēlētas vienas minūtes Ukrainai atklāja naturalizētais amerikānis Eižens Džeters, bet Dairis Bertāns atbildēja ar precīzu trejaci. Viņam pievienojās arī Kaspars Bērziņš un Kristaps Janičenoks - 8:2. Pirmā ceturtdaļa ritēja ļoti ātri, jo abas komandas faktiski iztika bez noteikumu pārkāpumiem. Latvija tikmēr saglabāja pārsvaru (11:5, 13:7), savas iespējas no trīspunktu līnijas realizējot ar augstu precizitāti. Sākoties pēdējai ceturtdaļas minūtei, uz tablo jau 22:11. Līdz ar sirēnu Meiers gūst vēl divus punktus un Latvijai pēc pirmajām 10 minūtēm jau +13 - 24:11. Ar gūtiem punktiem atzīmējās deviņi no 12 spēlei pieteiktajiem basketbolistiem, turklāt pieci dažādi spēlētāji realizēja tālmetienus.

Arī otro ceturtdaļu nedaudz sekmīgāk sāka mūsējie un pie 30:15 Latvijas izlases labā minūtes pārtraukums Ukrainas komandai. Tiesa, Latvija visai ātri iekrāja piezīmju normu, kas pavēra ukraiņiem iespējas samazināt starpību, tomēr arī ceturtdaļas vidū saglabājās tas pats 11-14 punktu pārsvars. Janičenoks īsā brīdī realizēja divus tālmetienus un vēl pustālo, panākot jau +19 Latvijai (38:19). Brīdi vēlāk Strēlnieks ar elegantu gājienu gūst jau 40.punktu Latvijai (izrāviens 10-0), bet pirmajā puslaikā vēl jāspēlē gandrīz trīs minūtes. Atlikušajā laikā Ukraina neko mainīt nespēja - pēc spēlētām 20 minūtēm Latvijai 20 punktu pārsvars (42:22).

Eiropas čempionāts basketbolā. E grupa. Ļubļana, Slovēnija. 2013.gada 11.septembris.

Latvija - Ukraina 50:26 (24:11; 18:11; 8:4)

Latvijas sākumsastāvs: Bertāns, Janičenoks, Strēlnieks, K.Bērziņš, Šeļakovs

Rezervē: Meiers, Mejeris, Freimanis, Blūms, J.Bērziņš, Kuksiks, Šķēle

Latvijas izlasei Ukrainas valstsvienība varētu būt labi pazīstama, jo gan galvenais treneris Ainars Bagatskis, gan viņa palīgs Artūrs Štālbergs iepriekšējo sezonu pavadīja tieši šīs valsts klubos.

Vēl citos E grupas mačos trešdien Beļģija sacenšas ar Serbiju, bet Lietuva tiekas ar Franciju.

Šīs apakšgrupas kopvērtējumā pašlaik pa divām uzvarām ir Francija un Serbijai, Lietuvas un Ukrainas kontā ir pa vienam panākumam, bet Latvija un Beļģija pagaidām cīnās bez uzvarām.

Pēc tam nākamajos mačos piektdien plkst.22 Latviju sagaidīs duelis ar Franciju, bet noslēdzošajā mačā svētdien plkst.15.30 latvieši sacentīsies ar Beļģiju.

Kā ziņots, otrajam turnīra posmam kvalificējās četru apakšgrupu trīs labākās komandas, bet pārējām izlasēm čempionāts noslēdzās. Komandas uz otro posmu ņem līdzi pirmā posma savstarpējās spēlēs izcīnītos panākumus.

Savukārt četras labākās abu otrā posma apakšgrupu vienības dalību Eiropas čempionātā turpinās ceturtdaļfinālā.

Kā ziņots, pirmajā čempionāta mačā Latvijas valstsvienība ar rezultātu 86:75 pagājušajā trešdienā pārspēja Bosnijas un Hercegovinas basketbolistus, bet otrajā mačā ceturtdien ar 73:72 uzvarēja Melnkalnes valstsvienību.

Tik veiksmīgs starts Eiropas čempionātā latviešiem izdevies tikai vienreiz - 1935.gadā -, bet divas uzvaras finālturnīrā kopš neatkarības atjaunošanas izcīnītas tikai divos turnīros - 1993. un 2001.gadā.

Savukārt pēc tam trešajā mačā Latvija ar 59:67 atzina Lietuvas pārākumu, ceturtajā spēlē ar 71:80 piekāpās Serbijai, bet noslēdzošajā cīņā pirmdien ar 76:66 pieveica Maķedoniju, pirmoreiz kopš 2001.gada kvalificējoties čempionāta otrajam posmam.

Tikmēr Ukrainas izlase čempionātu uzsākusi negaidīti sekmīgi un pirmajā posmā piekāpās vien Francijai. Zīmīgi, ka nākamais čempionāts 2015.gadā notiks tieši Ukrainā.

Latvijas izlase Eiropas čempionātā piedalās jau devīto reizi pēc neatkarības atgūšanas. Līdz šim labākais sasniegums bijis 2001.gada turnīrā, kad tika izcīnīta augstā astotā vieta. Tomēr pēdējos piecos Eiropas čempionātos valstsvienība nebija spējusi izkļūt no apakšgrupas.

Pirms Eiropas čempionāta Latvijas Basketbola savienība (LBS) neizvirzīja valstsvienībai konkrētu uzdevumu.

Eiropas čempionāts Slovēnijā ilgs līdz 22.septembrim.