17.09.2015. 18:02
Latvijas vīriešu basketbola izlase šodien Francijas pilsētā Lillē pret Grieķijas valstsvienību aizvada Eiropas čempionāta pusfināla maču par 5.-8.vietu. Cīņas tiešraidi iespējams vērot kanālā LNT un Viasat Sport Baltic.

Pēc pirmā puslaika Latvija ir priekšā ar 44:37 (24:17, 20:20). 12 punkti Kristapam Janičenokam, 10 Rolandam Freimanim, bet 9 Mārtiņam Meieram.

Šīs spēles uzvarētājiem turnīrs būs noslēdzies, bet zaudētāji piektdien spēlē par septīto vietu sadalīs pēdējo ceļazīmi uz Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikāciju.

Sākumsastāvi

Latvija: Freimanis, Bertāns, Janičenoks, Strēlnieks, Bērziņš.

Grieķija: Spanulis, Kalatess, Koufos, Printezis, Anetokounmpo.

Pirmajās trīs minūtēs Latvija iekrāja jau sešu punktu pārsvaru (11:5), kas lika Grieķijai pieprasīt minūtes pārtraukumu. Pēc tā Latvija guva vēl piecus punktus un jau +11, tomēr turpinājumā grieķi jau sakārtoja savas rindas un samazināja deficītu pat līdz sešiem punktiem (20:14). Pirmās 10 minūtes Latvija noslēdz ar 24:17 savā labā.

Otro ceturtdaļu labāk sāka grieķi, kuriem pēc Anetokounmpo pieciem punktiem pēc kārtas vairs tikai -1 (24:25). Brīdi vēlāk šis pats basketbolists ar diviem soda metieniem jau vadībā izvirza grieķus (28:27), tūdaļ četrus punktus pievieno Nikos Zisis un Grieķijai pirmo reizi spēlē jau +5. Trīsarpus minūtes līdz puslaika beigām tehniskā piespēle Jānim Strēlniekam, kurš neatļauti kavē pretinieku līderi Spanuli un grieķi ar soda metieniem panāk jau +9. Tomēr Latvija nekavējoties veic 9-0 izrāvienu, rezultātu izlīdzinot (37:37). Pēc grieķu pārkāpuma arī precīzs soda metiens un Latvija pēc ilgāka pārtraukuma tiek priekšā. Izrāviens turpinājās, Latvijai kopumā gūstot 16 punktus pēc kārtas un noslēdzot puslaiku ar tiem pašiem +7 (44:37).

Trešā ceturtdaļa sākas ar vēl pieciem Latvijas punktiem pēc kārtas - uz tablo jau 49:37, bet kopējais izrāviens sasniedza 21-0, tad arī 24-0, bet sauso periodu pēc divarpus minūtēm beidzot pārtrauca Jans Burusis.

Latvijas izlase pirmajā čempionāta spēlē pirms pusotras nedēļas sestdienā ar 78:67 pārspēja Beļģiju, bet dienu vēlāk ar 49:68 piekāpās Lietuvai, aizvadot savu mazrezultatīvāko cīņu Eiropas meistarsacīkstēs kopš neatkarības atgūšanas.

Uz uzvaru takas Latvija bija atgriezusies pagājušās nedēļas pirmdienā, kad ar 72:65 sagādāja pirmo zaudējumu Čehijai, taču trešdien apakšgrupas mājiniece piedzīvoja vēl vienu neveiksmi, ar 74:75 piekāpjoties Ukrainai.

Visbeidzot izšķirošajā cīņā par iekļūšanu izslēgšanas spēlēs Latvija ar 75:64 uzveica Igauniju, bet D apakšgrupas kopvērtējumā ieņēma otro vietu, zaudējot tikai Lietuvai.

Astotdaļfinālā sestdien Latvija ar 73:66 pieveica Slovēnijas valstsvienību, pirmo reizi kopš 2001.gada kvalificējoties finālturnīra ceturtdaļfinālam, kurā ar 70:84 piekāpās Francijai.

Tikmēr grieķi Horvātijā notikušo pirmo posmu noslēdz bez zaudējumiem. Vispirms ar 85:65 tika uzveikta Maķedonija, bet nākamajā dienā ar 72:70 uzvarēti mājinieki horvāti. Trešajā spēlē grieķi ar 79:68 pievarēja Gruziju, kamēr nākamajā dienā ar 83:72 tika pieveikta Slovēnija, bet pirmā posma noslēgumā Grieķija ar 68:65 pārspēja Nīderlandi.

Astotdaļfinālā grieķi ar 75:54 pārspēja Beļģiju, bet ceturtdaļfinālā aptrūkās viņu uzvaru sērija, jo ar 71:73 tika piedzīvots zaudējums Spānijai.

Grieķija ir divkārtējā Eiropas čempione, pēdējo reizi finālturnīrā triumfējot pirms desmit gadiem, bet četrus gadus vēlāk viņi izcīnīja bronzu, kamēr aizpērn Slovēnijā grieķiem 11.vieta.

Starptautiskos turnīros abas izlases spēkojušās vien tālajā 1993.gadā, kad Eiropas čempionāta finālturnīra apakšgrupu spēlē pārāka ar 81:62 bija Grieķija.

Savukārt otrā pusfināla spēlē par 5.-8.vietu plkst.19.30 Čehija tiksies ar Itāliju.

AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle Saules 61, Madona, Madonas n., LV-4801