15.09.2013. 15:40
Latvijas vīriešu basketbola izlase Slovēnijā notiekošā Eiropas čempionāta finālturnīra otrā posma noslēdzošajā, trešajā, mačā šodien sacenšas ar Beļģijas valstsvienību, spēkojoties par vietu ceturtdaļfinālā. To tiešraidē translē kanāls TV6. Lai iekļūtu ceturtdaļfinālā, Latvijas izlasei šajā mačā jāizcīna uzvara, kā arī jācer, ka Ukraina savā spēlē zaudēs Lietuvas vienībai.

Spēlē nepiedalās viens no Latvijas līderiem Kaspars Bērziņš, kurš iepriekšējā mačā ar Franciju guva savainojumu.

Jau pirmajā uzbrukumā Latvija zaudēja bumbu un beļģi trieca grozā no augšas. Arī dažos turpmākajos uzbrukumos ne visai veiksmīgs sniegums un kļūdas, bet pretinieki panāca 9:2 savā labā. Šāds rezultāts uz tablo saglabājās ilgāku laiku, līdz iepriekšējā mača varonis Bertāns guva divus punktus Latvijai. Ar Freimaņa, Meiera un Janičenoka pūlēm jau drīz atkal neizšķirts - 9:9, Latvijai 7:0 izrāviens. Lai gan beļģi atkal panāca 14:9 savā labā, īstā brīdī Jānis Blūms realizēja sarežģītu tālmetienu ar sodu. Sākoties ceturtdaļas pēdējai minūtēi Latvija atradās iedzinējos ar 13:14, bet pēdējās sekundēs Šķēle no groza apakšas panāca 15:14.

2013.gada Eiropas čempionāts. 15.septembris. Ļubļana, Slovēnija.

Latvija - Beļģija 15:14 (15:14, 0:0)

Latvijas sākumsastāvs: Freimanis, Bertāns, Janičenoks, Strēlnieks, Šeļakovs

Rezervē: Meiers, Mejeris, Blūms, J.Bērziņš, Kuksiks, Šķēle

Ukrainas un Lietuvas duelis sāksies plkst.18.45 pēc Latvijas laika, bet vēlāk plkst.22 Serbija tiksies ar Franciju.

Pēc četriem mačiem E grupā pa trim uzvarām ir Lietuvai, Serbijai un Francijai, un tās jau nodrošinājušas vietu ceturtdaļfinālā. Ukrainas kontā divi panākumi, Latvija tikusi pie vienas uzvaras, bet Beļģijas kontā četri zaudējumi.

Kā ziņots, otrajam turnīra posmam kvalificējās četru apakšgrupu trīs labākās komandas, bet pārējām izlasēm čempionāts noslēdzās. Komandas uz otro posmu ņem līdzi pirmā posma savstarpējās spēlēs izcīnītos panākumus.

Savukārt četras labākās abu otrā posma apakšgrupu vienības dalību Eiropas čempionātā turpinās ceturtdaļfinālā.

Kā ziņots, pirmajā čempionāta mačā Latvijas valstsvienība ar rezultātu 86:75 pārspēja Bosnijas un Hercegovinas basketbolistus, bet otrajā mačā ar 73:72 uzvarēja Melnkalnes valstsvienību. Tik veiksmīgs starts Eiropas čempionātā latviešiem izdevies tikai vienreiz - 1935.gadā.

Savukārt pēc tam trešajā mačā Latvija ar 59:67 atzina Lietuvas pārākumu, ceturtajā spēlē ar 71:80 piekāpās Serbijai, bet noslēdzošajā cīņā ar 76:66 pieveica Maķedoniju, pirmoreiz kopš 2001.gada kvalificējoties čempionāta otrajam posmam.

Otro posmu Latvijas izlase uzsāka trešdien ar graujošu uzvaru pār Ukrainu ar 85:51, bet otrajā mačā piektdien ar rezultātu 91:102 zaudēja Francijas valstsvienībai, kas ir pašreizējā kontinenta vicečempione.

Latvijas izlase Eiropas čempionātā piedalās jau devīto reizi pēc neatkarības atgūšanas. Līdz šim labākais sasniegums bijis 2001.gada turnīrā, kad tika izcīnīta augstā astotā vieta. Ja izdosies iekļūt ceturtdaļfinālā, tad izlase vismaz atkārtos šo sasniegumu.

Pirms Eiropas čempionāta Latvijas Basketbola savienība (LBS) neizvirzīja valstsvienībai konkrētu uzdevumu.